Portal informacyjno-historyczny

,,Bóg nie umarł: Światło w Ciemności”. Film, stawiający pytanie, które każdy powinien sobie zadać (foto/wideo)

w Bez kategorii/Film


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Najnowsza, trzecia już część z filmowej serii ,,Bóg nie umarł: Światło w Ciemności” koncentruje się na osobie pastora Dave’a który w obliczu śmierci swojego bliskiego przyjaciela, także duchownego, przeżywa załamanie wiary. Do tego może stracić kościół, z którym jest związany od dziecka i w którym pastorem był również jego ojciec.

W obliczu hiobowej próby, jako duchowny zamiast zdać się na wolę Boga, bierze sprawy w swoje ręce i podejmuje walkę ze wszystkimi, którzy stają mu na drodze. Uderza jego postępowanie, które nie przystaje osobie, która ma dawać świadectwo wiary w Boga i jego miłosierdzie. Pokazuje to nam, że każdy wierzący, nawet duchowni, jest poddawany ciągłej próbie świadczenia o swojej wierze i że w każdym z nas rodzą się chwile zwątpienia, szczególnie wtedy, kiedy oczekujemy, od Boga odpowiedzi na nasze wołanie, a jej nie dostrzegamy. I tak też się dzieje w filmie – dopiero w momencie, w którym pastor Dave rezygnuje z osobistej walki, otwiera się na głos Boga i Jego wolę, otrzymuje odpowiedź.

Jego postawa zmienia się, a tak naprawdę wraca na właściwe tory żywej relacji z Bogiem. Bo tylko nasza żywa relacja z Bogiem i wypływająca z niej miłość jest dla nas ukojeniem i rozwiązuje w cudowny sposób najtrudniejsze sytuacje w naszym życiu. Z każdej ciemności możemy wyjść – wystarczy zaufać, kiedy tylko powierzymy nasze trudne sprawy Bogu, o czym mówi Ewangelia Mateusza:

Jezus powiedział do swoich uczniów: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą (Mt 7:7-11).

Film skłania do refleksji nad naszym postępowaniem i fundamentem naszej wiary. Czy w sytuacjach trudnych powierzam swoje życie Bogu i ufam, że On się tym zajmie? Warto odpowiedzieć sobie na to pytanie.

© www.RobertHacman.com -FUN MODERN LUXURY-

(806)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę