Portal informacyjno-historyczny

Korwin-Mikke: Państwo ukraińskie nie odpowiada za zbrodnie UPA Korwin-Mikke: Państwo ukraińskie nie odpowiada za zbrodnie UPA

Korwin-Mikke: Państwo ukraińskie nie odpowiada za zbrodnie UPA

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Janusz Korwin-Mikke w artykule opublikowanym na łamach Rzeczpospolitej twierdzi, że to nie obecne państwo ukraińskie ponosi odpowiedzialność za zbrodnię na Wołyniu. Porównuje ją również do Jedwabnego.

Korwin-Mikke twierdzi, że przewodniczący Komisji ds. kultury i duchowości Rady Najwyższej Ukrainy Mikołaj Kniżyćkyj ma rację mówiąc, że obecne państwo ukraińskie nie może odpowiadać za zbrodnie UPA, bo w tamtym okresie nie istniało. Zgodnie z konwencją haską, odpowiedzialność za zbrodnię spada na okupanta, czyli w tym przypadku III Rzeszę.

Szef partii KORWiN twierdzi, że do analogicznej sytuacji doszło w Jedwabnem, dlatego Aleksander Kwaśniewski nie powinien przepraszać za mord. W tym okresie kontrolę nad terytorium sprawowała III Rzesza i to prezydent RFN powinien zwrócić się do Żydów.

Inny przykład podany przez Korwin-Mikkego to rabacja w 1846, kiedy to okupant wręcz zachęcał do mordów.

Dokładnie tak samo jak okupanci hitlerowscy zachęcali do samosądów na Żydach

– pisze Korwin-Mikke.

Dodaje, że „nie domaga się od Republiki Ukraińskiej jakichkolwiek przeprosin za rzeź na Wołyniu. Nie domaga się też tego od narodu ukraińskiego – bo narody nie mają reprezentacji politycznej.

Chcę tylko o tym bez skrępowania otwarcie mówić. O narodowości morderców też

– podkreśla.

(1497)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

5 komentarzy

 1. Korwin to jednak geniusz. Takie logiczne podejście rozwiązuje podstawowe problemy: Ukraina nie musi uznawać UPA za organizację zbrodniczą – stanie się to po prostu faktem. Polska będzie usatysfakcjonowana ponieważ zbrodnia będzie uznana za ludobójstwo. Ciągoty Ukraińsko niemieckie zostaną skutecznie ukrócone.

  • I to jest właściwe rozumienie wypowiedzi Korwina! Pozwoliłam sobie skopiować Pana komentarz i wkleić w Grupie przeciwko OUN-UPA. A jeśli taki wniosek wyciągnął Pan z tej okrojonej wypowiedzi JKM, to tym bardziej zasługuje to na uznanie. 🙂
   PS
   Oczywiście usunę komentarz, jeśli tak Pan sobie zażyczy. Mam jednak nadzieję, że nie będę musiała tego zrobić.

 2. „Szef partii KORWiN twierdzi, że do analogicznej sytuacji doszło w Jedwabnem, dlatego Aleksander Kwaśniewski nie powinien przepraszać za mord. W tym okresie kontrolę nad terytorium sprawowała III Rzesza i to prezydent RFN powinien zwrócić się do Żydów.”
  KONIEC CYTATU

  Nie do konca to prawda.
  Korwin-Mikke sugeruje, ze mordu w Jedwabnem dokonali Polacy, a nie jest to prawda.
  Mordu w Jedwabnem dokonali NIEMCY – wypowiadali sie na ten temat liczni zyjacy jeszcze swiadkowie tamtych wydarzen.

 3. Bredzisz stary żydu, państwo ukraińskie istniało jako emanacja szowinistycznego narodu, którego samoorganizacja opierała się na bolszewickiej i nazistowskiej metodologii eliminacji ludzi okreßlonej stratyfikacji społecznej, klasy itp. albo rasy. Ukraina jako republika radziecka posiadała rzæd , parlament.Wchodziła jako część składowa większego organizmu /dobrowolnie/tok jak dzisiak Polska w skład Unii Europejskiej.To obecvna Ukraina jest spatkobiercą Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, a wczeßniej Ukraińskiej Ludowej Republiki Rad i URL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę