Portal informacyjno-historyczny

Komorowski grillowany w studiu RMF FM, m.in. pytany o swoje słowa o blokowaniu Sejmu [WIDEO]

w Wiadomości z Polski/Wywiady

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Miałem satysfakcję oglądając jedną ze znanych pań posłanek partii rządzącej, gdy czmychała z polskiego Sejmu pod eskortą policji państwowej – mówił Bronisław Komorowski na ulicznym wiecu KOD-u. Kolejny lapsus byłego prezydenta? Okazuje się, że bynajmniej…

W programie RMF FM Komorowski został zapytany o powyższe słowa.

Komorowski bez wahania odparł:

Największą satysfakcję miałem, gdy czmychał Jarosław Kaczyński. Bo widziałem w jego oczach strach przed skutkami własnych działań. Wie pan, to, co robi Jarosław Kaczyński z polską demokracją, to woła o pomstę do nieba. Tego się nie da spuentować żadnymi, nawet najostrzejszymi słowami

– atakował Komorowski, który starał się uciec od wytłumaczenia kłopotliwych słów, tłumacząc, że to drobiazg.

Pana zdaniem to jest drobiazg, a na przykład wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik mówi o tych słowach, że dopuścił się pan czynu z artykułu 255 kodeksu karnego o publicznym pochwalaniu popełnienia przestępstwa

– przypominał dziennikarz.

To niech mnie skaże, bo gada bzdury

– odpowiadał Komorowski.

Zapytany o reakcję Pawłowicz, która podkreślała, że sama nie miałaby satysfakcji, odpowiadał:

mogę powiedzieć dzisiaj tylko tyle, że być może nie powinno się mówić o satysfakcji w chwili porażki przeciwników. To bardzo szlachetna postawa. Ale wie pan, pani poseł Pawłowicz należy do osób, które najcięższymi słowami obrzucają opozycję. […] może troszkę tłumaczy również to, że ja byłem przez lata całe obrzucamy najgorszymi oskarżeniami, agresją słowną, agresją czynną wobec mnie. Byłem odsądzany od czci i wiary przez to całe środowisko, więc ja się przyznaję, że czasami mną miotają nieładne uczucia.

Został także zapytany o swoje pamiętne słowa, kiedy mówił:

W moim przekonaniu blokada Sejmu jest zjawiskiem nieprawdopodobnie groźnym. Powinna spotkać się ze zdecydowanym odporem opinii publicznej i wszystkich sił politycznych. Próbowano na pewien czas skutecznie ubezwłasnowolnić serce polskiej demokracji. To wymaga ostrych decyzji i reakcji ze strony władzy wykonawczej w Polsce. Dzisiaj też by pan tak powiedział?

Komorowski odpowiadał:

Dzisiaj nie widzę ani jednego momentu blokowania parlamentu. Blokowanie mównicy sejmowej, to jest pewne naruszenie regulaminu, na pewno tak. Wie pan, każdy tego rodzaju czyn trzeba oceniać, jeśli pan chce, z punktu widzenia tego, kto to sprowokował, tego rodzaju niedobrą sytuację.

Komorowski bardzo mocno zareagował na słowa o obecności policji na ulicach Warszawy…

(13505)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Idź na górę