Portal informacyjno-historyczny

fot. facebook.com/golecuorkiestra

Jest już teledysk: Golec uOrkiestra i piosenka ,,Lawina”. ,,Polacy o tej historii mieli się nie dowiedzieć. Prawda jednak przetrwała”

w Piosenki/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Teledysk do piosenki ,,Lawina” miał właśnie swoją premierę. – Oddajemy hołd wszystkim tym, którzy zginęli w walce o wolność ojczyzny, a w szczególności żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych ze zgrupowania kapitana Wojska Polskiego Henryka Flame pseudonim „Bartek” – mówi Paweł Golec w rozmowie z wPolityce.pl.

To właśnie ciocia braci Golców – najmłodsza siostra ojca braci. Stanisława Golec pseudonim „Gusta”, miała 18 lat, gdy została zamordowana. Funkcjonariusze UB i NKWD dokonali mordu w 1946 r. w ramach akcji ,,Lawina”. Ich ofiary – 167 żołnierzy przez 70 lat nie można było odnaleźć.

Łukasz Golec przypomina w rozmowie z wPolityce.pl, że ,,w czasach PRL, takie historie były niewygodne, dlatego je ukrywano. Żołnierzy tych przedstawiano, jako zbrodniarzy i pospolitych bandytów, a w rzeczywistości byli godnymi najwyższych honorów polskimi bohaterami, którzy z najgłębszych pobudek patriotycznych i ideowych, podjęli walkę z narzuconym przez czerwonego okupanta, reżimem komunistycznym. Polacy o tej historii mieli się nie dowiedzieć. Prawda jednak przetrwała”.

Autorem tekstu jest Michał Zabłocki, z kolei muzykę napisali Edyta i Łukasz Golec.

(5461)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę