Jeśli fakty się nie zgadzają, tym gorzej dla faktów. Tak zmanipulowano dwa ostatnie wydarzenia

w Manipulacje/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Sok Z Buraka to profil na Facebooku, który co i rusza tworzy fałszywe informacje. Jego zasięg (liczba fanów) i fakt, że wiadomości przez niego opublikowanego są często udostępniane przez polityków opozycji, sprawia, że warto pokazywać, jakich manipulacji się dopuszcza.

Serwis Złotego Goebbelsa wybrał dwa wydarzenia, które zostały zmanipulowane. Tłumy na tegorocznym Przystanku Woodstock nie były jak widać tak duże, jak spodziewali się twórcy memy, bo sięgnęli po fotografię z 1969 roku z Woodstock Festival pod Nowym Jorkiem.

Wycinka w Puszczy Białowieskiej rzekomo jest największą tragedią, która obecnie dotyka Polskę (poza reformą sądownictwa). Jednak nie było na tyle dobrych zdjęć prezentujących ten fakt, że autorzy musieli sięgnąć po zdjęcia stockowe – jedna fotografia obrazuje wycinkę w Portland.

fot. facebook.com/NagrodaZlotegoGoebbelsa

Mimo manipulowania, udowodnionych kłamstw, notorycznej kradzieży cudzych zdjęć i prac graficznych oraz pomimo opłaconego zasięgu i bierności administracji portalu Facebook w kontekście tej topornej, partyjnej propagandy (niejednokrotnie łamiącej regulamin i polskie prawo), nie ustaje w swojej działalności. Wprost przeciwnie – jest promowany nawet przez samych polityków

– podsumowuje NZG.

(2844)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.