Portal informacyjno-historyczny

fot. screen YouTube

Janusz Lewandowski próbował udowodnić, jak w Polsce łamana jest demokracja. Dziennikarz wylicza wszystkie kłamstwa i półprawdy w jego krótkim wystąpieniu (wideo)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Janusz Lewandowski po raz kolejny głos zabrał w sprawie Polski, wzywając unijne instytucje do rozprawy z obecnym rządem. Jednak politykowi zarzucono kłamstwo. – Żaden z przykładów „represji” podanych przez Lewandowskiego nie jest prawdziwy – podsumował Jacek Karnowski z wPolityce.pl.

Wie o tym Polka, która została spisana przez policjanta po tym jak zadała niewygodne pytanie ministrowi. Wie o tym młody człowiek, który nieszczęśliwie pojawił się na trasie kolumny rządowej, a teraz jest obwiniany za katastrofę rządowej limuzyny. Dowie się o tym każdy, kto wejdzie w spór sądowy z sąsiadem jeżeli ten sąsiad będzie należał do rządzącej partii. Wiemy jakim nieszczęściem może być ingerencja władzy w system sądownictwa. Przypadek Tomasza Komendy. Ówczesny minister sprawiedliwości [Lech Kaczyński – red.], dzisiaj na pomnikach z góry uznał go za zbrodniarza. Szybki proces, dożywocie, aby po 18 latach w więzieniu okazało się, że jest niewinną osobą

– powiedział Lewandowski, który uważa, że:

Zdradza polską rację stanu – tak jak kiedyś targowica – ten, kto chce zwracać Polskę na wschód 

– będąc zdania, że to obecny rząd zasługuje na to miano.

Karnowski uważa, że przykłady nadużywania władzy przez rządzących ,,są utkane z kłamstwa”. Twierdzi, że trudno uznać za represje spisanie przez policjanta, ,,zwłaszcza w kontekście działalności agresywnych grup opozycyjnych (bojówek?), de facto próbujących systematycznie rozbijać spotkania polityków obozu rządzącego”.

Jego zdaniem w przypadku wypadku premier Szydło ,,mamy raczej do czynienia z zamazywaniem ewidentnej winy kierowcy, który wjechał w środek rządowej kolumny”, a cała sprawa jest wykorzystywana przez opozycję i media nieprzychylne rządowi.

Natomiast Lech Kaczyński ,,nie polował na niewinnego – jak się okazało po latach – człowieka, ale upominał się o elementarne prawo do bezpieczeństwa, tak poważnie naruszone w strasznych pod tym względem latach 90.”.

Tyle znaleźli na Polskę

– podsumowuje. A jak wyglądałby opis Polski rządzonej przez Donalda Tuska?

prowokowane zamieszki (także pod ambasadą Rosji!), brutalne traktowanie górniczych demonstracji, faktyczne represje wobec mediów („Rzeczpospolita” i „Uważam Rze”), zorkiestrowane kampanie medialne przy wykorzystaniu wszystkich trzech telewizji, zabójstwo polityczne. Wreszcie realnie pokazowe wyroki wobec oponentów politycznych (Kamiński i Wąsik)

– wylicza.

Poseł Jakub Porwich tak podsumował wypowiedź Lewandowskiego:

Całe wystąpienie Lewandowskiego:

(2510)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę