Portal informacyjno-historyczny

Janusz Korwin-Mikke: Oto co PiS uchwalił w cieniu trwających przepychanek. ,,Dziura wielka jak w całych latach 90.”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Janusz Korwin-Mikke opublikował wykres pokazujący deficyt budżetu państwa na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Podkreśla: W cieniu trwających przepychanek PiS uchwalił budżet z rekordowym deficytem i będzie on wynosił aż 59 mld zł! Odsyła swoich czytelników do raportu: Rekord deficytu w projekcie budżetu. Dziura wielka jak w całych latach 90.

Mimo że dla wielu osób deficyt jest pojęciem abstrakcyjnym, ponieważ nie zdają sobie sprawy ze spirali zadłużenia, w jaką wpadła Polska, Korwin-Mikke pisze:

Deficyt budżetowy jest okradaniem obywateli! Mimo że jest to rzecz powszechna w wielu krajach, to nie znaczy, że należy to robić. Dlatego też posłowie, którzy głosowali za deficytem budżetowym, staną – i postaramy się o to – przed sądem po zmianie kierunku politycznego, który mam nadzieję, nastąpi.

Apeluje do swoich czytelników:

Proszę wszystkich o polubienie i udostępnienie tego wpisu na swoich profilach tak, żebyśmy mogli dotrzeć z tym przekazem do jak największej liczby osób.

Cytuje dewizę Cyryla Parkinsona, który mówił:

„Ustroje padają nie dlatego, że są złe, okrutne czy niesprawiedliwe; padają, ponieważ bankrutują”

Jednocześnie przypomniał, co sam proponował 24 lata temu:

W 1992 roku jako poseł zaproponowałem, by zapisać w konstytucji zakaz uchwalania budżetu z deficytem, a każdą próbę obejścia tego zakazu karać jako kradzież szczególnie zuchwałą. Oczywiście zostałem wyśmiany i żadnego zakazu do konstytucji nie wpisano. W rezultacie corocznego uchwalania budżetów z deficytem, dług publiczny zaczął stopniowo narastać

Doprowadziło to do obecnej sytuacji:

Obecnie wynosi on ok. 1 bln zł – 1.000.000.000.000 zł (tj. ponad 26 tys. zł na każdego obywatela) zaś ukryty dług publiczny ponad 3,2 bln zł (tj. ponad 85 tys. zł na każdą osobę bez wyjątku: dzieci, uczniowie, studenci, emeryci, renciści czy bezrobotni), co stanowi ok. 174% polskiego PKB.

Swój wpis zakończył cytatem z innego klasyka.

Jak to mówiła śp. lady Małgorzata Thatcherowa: „Problem z socjalistami jest taki, że w końcu zawsze kończą im się cudze pieniądze”. Dodając: „Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie – bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy”.

Jednocześnie odsyła czytelników do raportu: Rekord deficytu w projekcie budżetu. Dziura wielka jak w całych latach 90.

(2829)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę