Jan Bury zatrzymany przez CBA. A tak byłego posła bronił Stefan Niesiołowski…

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jan Bury, były poseł PSL, został zatrzymany o godz. 2 w nocy w Warszawie przez CBA na wniosek prokuratury apelacyjnej w Katowicach – czytamy na Niezalezna.pl.

Prokuratura Apelacyjna w Katowicach już od jakiegoś czasu chciała oskarżyć posła PSL Jana Burego. Chodzi o potencjalne zarzuty dla szefa klubu PSL oraz prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego. Śledczy chcą postawić zarzuty z art. 231 kodeksu karnego, czyli przekroczenia uprawnień. Grozi za to kara do 3 lat więzienia.

Burego chronił jednak poselski immunitet. W sierpniu 2015 r. do Sejmu dotarł wniosek o uchylenie immunitetów Janowi Buremu z PSL oraz Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, szefowi NIK. Prokuratorzy zamierzali przedstawić im zarzuty m.in. wpływania na konkursy w Najwyższej Izbie Kontroli.

W ubiegłej kadencji Sejmu – we wrześniu 2015 r. – podczas posiedzenia sejmowej komisji regulaminowej Józef Zych bronił jednak Jana Burego. Uzasadniał, że wniosek o uchylenie immunitetu jest źle skonstruowany i pozbawiony merytorycznych przesłanek. – Nie naruszyłem porządku prawnego. Jestem obiektem inwigilacji CBA – mówił z kolei Bury. Polityka PSL bronił wówczas także Stefan Niesiołowski. – To bije politycznie w pana posła. To zostanie odebrane jako sąd nad Burym – mówił. I zaatakował prokuraturę. – Prokuratura w Katowicach ma określone polityczne związki. Musiała wiedzieć, że funduje nam spektakl polityczny. Podsłuchy są wątpliwym materiałem dowodowym – utrzymywał Niesiołowski.

źródło: Niezalezna.pl

(46)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.