,,Jałta to jeden z najczarniejszych momentów historii Wielkiej Brytanii. Polska cierpiała”. Brytyjscy i amerykańscy politycy czują się winni i chcą pomóc w odzyskaniu reparacji od Niemiec

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Deputowany brytyjskiego parlamentu, Daniel Kawczyński, jest zdania, że Polska powinna walczyć o reparacje. W rozmowie z wPolityce.pl mówi, że Wielka Brytania i USA mają moralny obowiązek, by wesprzeć Polskę w domaganiu się reparacji od Niemiec.

Jego zdaniem ,,rządy Bieruta, Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego były nielegalne i działały pod wpływem komunistycznej Rosji”. Kawczyński podkreśla:

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania muszą pomóc Polsce. To my podpisywaliśmy porozumienia jałtańskie, które spowodowały, że Polska na pięćdziesiąt lat znalazła się pod tyrańskim reżimem komunistów.

Twierdzi, że rozmawiał z amerykańskimi kongresmenami, którzy popierają jego pogląd, że Wielka Brytania i Stany Zjednoczone mają moralny obowiązek, by wesprzeć Polskę w domaganiu się reparacji za straty, które ten kraj poniósł w czasie wojny.

Uważa, że w przypadku odmowy Niemiec ,,sprawa powinna skończyć się w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości”. Zapewnia, że jako brytyjski parlamentarzysta będzie walczył w tej sprawie. Przy okazji zdradza jedną ciekawą sytuację z Izby Gmin:

jeden z moich kolegów powiedział bardzo ważną rzecz. Stwierdził, że podpisanie porozumień jałtańskich było jednym z najczarniejszych momentów historii naszego narodu. Podpisaliśmy je po wielu latach wojny myśląc, że to najlepsze rozwiązanie dla Europy. Widzimy jak były nieuczciwe i jakie konsekwencja poniosła Polska i jak cierpiała. Nie chodzi tu tylko o straty i zniszczenia wojenne, Polska i polska gospodarka były przez pięćdziesiąt lat niszczone przez komunizm.

Steve Russell, deputowany do Izby Reprezentantów USA, również w rozmowie z wPolityce.pl dodaje:

Żaden kraj nie cierpiał w czasie II Wojny Światowej tak jak Polska. Został kompletnie zdewastowany. Cierpieli Polacy i Żydzi, którzy też byli polskimi obywatelami. Reparacje to zawsze kwestia politycznych decyzji, ale nikt nie ma do tego większych praw niż Polska.

(4812)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. ale nikt nie ma do tego większych praw niż Polska. NARESZCIE,OBUDZILI SIĘ..! LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE…A TERAZ TRZEBA KUĆ ŻELAZO PÓKI GORĄCE..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.