Portal informacyjno-historyczny

Zygmunt Berling szczerze o komunistach po wojnie: UB jest zasilone szumowinami z niemieckiej policji, SS… ,,To pozłotka na gó*nie”

w Polska Ludowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

„Kasta [komunistyczna] zamyka się coraz mocniej i nie ma do niej dostępu.

Sytuację pogarsza jeszcze i ten fakt, że wewnątrz idzie zażarta walka o żłoby, stanowiska, wpływy…

Dziś Polska mogła być jednym z najbardziej wiarygodnych sojuszni­ków Zw[iązku] R[adzieckiego], a jest jednym z najbar­dziej podejrzanych źródeł kłopotów. Bo czymże innym może być państwo sojusznicze, w którym rząd przyjazny Zw. R. musi się utrzymywać przy władzy nie siłą organizacji klasy robotniczej, ale przy pomocy UB w dużych ilościach zasilonego szumowinami z [niemieckiej] policji, SS itd. i służącej wiernie sekcie, bo tylko w UB mogą oni uchronić przez wierną służbę swoje głowy…

Polska partia [komunistyczna] to pozłotka na gównie [podkreślenie w tekście] – nic więcej

List gen. Zygmunta Berlinga do Heleny Usijewicz z czerwca 1947 roku w „Wojskowym Prze­glądzie Historycznym”, nr 2 (144), Rok XXXVIII, kwiecień-czerwiec 1993, s. 221.

(5551)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Durne strasznie. A ciekawam, jakiego boga przyzywacie do walki przeciw Żydom, bo macie go tego samego przecież 😉 Z tą różnicą, że wy wierzycie w rzekomo syna jego (który jest na dodatek nim samym), a oni wciąż czekają na kogoś w sumie podobnego, ale zważywszy na to, że mamy już XXI wiek, nie doczekają się. Przyjdzie im żyć bez mesjasza a wam (wg waszego własnego wymysłu) w grzechu pierworodnym aż do końca świata 🙂 Jakie to wszystko zabawne (bo głupie niemożliwie).

    • Przyzywamy naszych Bogów; Bahusa i Erosa…i nie przciwko Zydom – bo to naród wybrany- tylko przciwko idiotom którzy d,,,e ludziom zawracją,,,,a Żydzi radzą sobie lepirj bez Mesjasza niż Kacapy z kapustą i ogórcami…i proszę nie pisz już wiecej ..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę