Zygmunt Berling szczerze o komunistach po wojnie: UB jest zasilone szumowinami z niemieckiej policji, SS… ,,To pozłotka na gó*nie”

w Polska Ludowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

„Kasta [komunistyczna] zamyka się coraz mocniej i nie ma do niej dostępu.

Sytuację pogarsza jeszcze i ten fakt, że wewnątrz idzie zażarta walka o żłoby, stanowiska, wpływy…

Dziś Polska mogła być jednym z najbardziej wiarygodnych sojuszni­ków Zw[iązku] R[adzieckiego], a jest jednym z najbar­dziej podejrzanych źródeł kłopotów. Bo czymże innym może być państwo sojusznicze, w którym rząd przyjazny Zw. R. musi się utrzymywać przy władzy nie siłą organizacji klasy robotniczej, ale przy pomocy UB w dużych ilościach zasilonego szumowinami z [niemieckiej] policji, SS itd. i służącej wiernie sekcie, bo tylko w UB mogą oni uchronić przez wierną służbę swoje głowy…

Polska partia [komunistyczna] to pozłotka na gównie [podkreślenie w tekście] – nic więcej

List gen. Zygmunta Berlinga do Heleny Usijewicz z czerwca 1947 roku w „Wojskowym Prze­glądzie Historycznym”, nr 2 (144), Rok XXXVIII, kwiecień-czerwiec 1993, s. 221.

(5321)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Durne strasznie. A ciekawam, jakiego boga przyzywacie do walki przeciw Żydom, bo macie go tego samego przecież 😉 Z tą różnicą, że wy wierzycie w rzekomo syna jego (który jest na dodatek nim samym), a oni wciąż czekają na kogoś w sumie podobnego, ale zważywszy na to, że mamy już XXI wiek, nie doczekają się. Przyjdzie im żyć bez mesjasza a wam (wg waszego własnego wymysłu) w grzechu pierworodnym aż do końca świata 🙂 Jakie to wszystko zabawne (bo głupie niemożliwie).

    • Przyzywamy naszych Bogów; Bahusa i Erosa…i nie przciwko Zydom – bo to naród wybrany- tylko przciwko idiotom którzy d,,,e ludziom zawracją,,,,a Żydzi radzą sobie lepirj bez Mesjasza niż Kacapy z kapustą i ogórcami…i proszę nie pisz już wiecej ..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.