,,Jak Messi”. Przypomniano, jakie gole strzelał Adam Nawałka. Obecni kadrowicze muszą się sporo uczyć… (wideo)

w Archiwalne nagrania/Sport


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Adam Nawałka poprowadzi reprezentację Polskę po raz kolejny na wielkim turnieju. Sam również zagrał na mistrzostwach świata (w 1978 r.), jednak jego świetnie rozwijającą się karierę hamowały kontuzje. A talent miał jak mało kto, o czym przypominają takie bramki jak ta poniżej.

W Polsce Nawałka grał w Wiśle Kraków, gdzie czarował widzów swoją grą. Internauci przypomnieli jego charakterystyczne akcje, które mogą budzić zazdrość jego podopiecznych. W komentarzach jego zagranie z 1. akcji porównano do Messiego.

Nawałka do dziś uchodzi za zmarnowany talent polskiej piłki. Powód? Kontuzje. Już w wieku 21 lat błyszczał na mundialu i był wspólnie ze Zbigniewem Bońkiem nominowany do jedenastki mistrzostw. Jednak swoją karierę w kadrze zakończył już w 1980 r. w wieku 23 lat. Mimo że prowadził bardzo sportowy tryb życia, urazy nie dawały mu żyć.

To jakaś kpina: my robiliśmy wszystko, by zniszczyć organizmy, ale one dzielnie się broniły, natomiast Adam starał się poświęcić piłce, a pociechę mieli z niego nie kibice, lecz lekarze (…). Dochodziło do tego, że Adam kładł się spać zdrowy, a budził kontuzjowany

– mówił Andrzej Iwan w wywiadzie-rzece ,,Spalony”. Z Wisłą zdobył mistrzostwo Polski, ale już w 1985 r. wyjechał do USA, gdzie grę w piłkę dzielił z ciężką pracą. Dużo więcej szczęścia ma na trenerskiej ławce. Selekcjonerem jest od listopada 2013 roku, a na ostatnich mistrzostwach Europy kadra pod jego wodzą awansowała do ćwierćfinału. Jest też jedynym polskim trenerem w historii, który pokonał seniorską reprezentację Niemiec (2:0 w Warszawie).

(855)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.