,,I ja jej wtedy mówię…”. Lech Wałęsa zdradził, że przewidział tragedię, którą żyły miliony Anglików. Nawet przeprowadzający wywiad nie wytrzymali

w Cytaty/Historia Wielkiej Brytanii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

,,I ja mu wtedy mówię…” to seria memów, które kilka miesięcy temu temu podbijały internet. W książce „Ja. Rozmowa z Lechem Wałęsą” autorstwa Andrzeja Bobera i Cezarego Łazarewicza znajduje się podobna historia, niczym skopiowana z memów, tyle, że jest prawdziwa.

Po wyborach prezydenckich w USA Lech Wałęsa zdradził, że to on zainspirował Donalda Trumpa do startu. Wywołał tym prawdziwą lawinę memów, detronizując na pewien czas dotychczasowego króla – Aleksandra Kwaśniewskiego.

Tymczasem teraz Wałęsa twierdzi, że przewidział pożar, którym żyła cała Wielka Brytania. Po prostu fachowym okiem elektryka przewidział, że instalacja w pałacu Windsor, w którym gościł, może doprowadzić do tragedii. Jego gaszenie trwało aż osiem godzin, a smugi ognia można było dostrzec aż z odległości 10 km. Dla Anglików było to niezwykle smutne wydarzenie.

Wałęsa twierdzi, że to przewidział i ostrzegał królową. W książce czytamy:

– Widziałem w pałacu, jak królowa ochrzania swojego męża – króla Filipa. Kłóciła się z nim zupełnie normalnie. Głupio mi się zrobiło, gdy przez przypadek wszedłem w trakcie awantury. – Proszę pani – powiedziałem jej kiedyś – ten pałac zaraz się pani spali. I przewidziałem, bo wybuchł tam pożar

– relacjonuje Wałęsa na łamach książki. Nawet autorzy mu nie dowierzali:

Panie prezydencie, niech pan nie przesadza.

Wałęsa odpowiadał:

Nic nie przesadzam. Chodziłem po tych pokojach, korytarzach. Gniazdka niezabezpieczone, powyrywane, druty niezaizolowane. To się musiało spalić

Przypomnijmy, że pożar, który strawił ponad 100 pomieszczeń, wybuchł 20 listopada 1992.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać:

Ale Brytyjczykom nie było do śmiechu. Rachunek za renowację pałacu był ogromny. Dlatego Królowa zdecydowała się, że to nie podatnicy zapłacą, ale ona – otworzyła Buckingham Palace dla zwiedzających i z zysków sfinansowała straty:

(12272)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.