Czy Holokaust był wyjątkowy? Historyk przypomina o zapomnianym ludobójstwie: ,,Oni ginęli w bardziej okrutny sposób, bo zastosowano prymitywne metody: przybijano im podkowy do stóp, kobietom obcinano piersi i…”

w Historia Armenii/Historia Żydów


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Zbrodnia Holokaustu budzi do dziś ogromne emocje i wywołuje spory. Jednak inne narody również żądają prawdy historycznej. Tak jest w przypadku rzezi Ormian czy męczeństwa Polaków…

Trzeba uznać specyfikę żydowskiej tragedii, ale czy męczeństwo Ormian w 1915 r., czy zagłada Polaków w Sowietach w czasie II wojny światowej były czymś gorszym? Nie ma kwantyfikatora, który by oceniał, że ten holokaust jest lepszy, a ten gorszy. Ormianie ginęli w bardziej okrutny sposób, bo zastosowano prymitywne metody

– mówił w rozmowie z wPolityce.pl starosta wspólnoty ormiańsko-katolickiej w Warszawie, historyk dr Krzysztof Jabłonka, który przypomina, że Ormianie muszą zmagać się z negacją zbrodni na ich narodzie, również ze strony… Izraela – tamtejsi historycy podkreślają, że Holokaust był czymś wyjątkowym.

terminu holokaust nie można zawęzić do tragedii Żydów. Termin holokaust dotyczy wszystkich wydarzeń, w których ginęli albo mieli zginać wszyscy przedstawiciele danej grupy. Nawet maleńki holokaust jak np. na polskich Romach jest holokaustem, ponieważ każdy kto wpadł w ręce Niemców ginął, bez względu na to kim był, czy był w stanie prenatalnym czy miał 100 lat. Holokaust jest szczególnym genocydem.

Przypomina, w jak okrutny sposób traktowano mordowanych Ormian:

przybijano im podkowy do stóp, kobietom obcinano piersi i układano z nich piramidy. Zachowały się fotografie dokumentujące te zbrodnie. Krzyżowanie było piętnowaniem chrześcijaństwa Ormian, dlatego zbiorowo zostali uznani za męczenników, bo teoretycznie nie mogli się od holocaustu uwolnić przez islam. Ale nie były znane takie przypadki.

Przy okazji punktuje idiotyzm sformułowania ,,polskie obozy” – nikt w zagranicznej prasie nie pisze o Guantanamo jako ,,kubańskich obozach”…

(5511)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.