Portal informacyjno-historyczny

źródło: screen Youtube / fragment listu

,,GW” publikuje list do ,,przyjaciół Żydów”. Rafał Ziemkiewicz punktuje: ,,Salony odcinają się od Polski i składają hołd lenny „przyjaciołom Żydom”. Obrzydliwe”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Zwracamy się dzisiaj do naszych przyjaciół, współobywateli, polskich Żydów, z wyrazami braterstwa i solidarności. Nie możemy pozostać obojętni wobec fali nienawiści i obrzydliwego języka – tak zaczyna się list dziennikarzy „Wyborczej” wystosowany do ,,przyjaciół” Żydów. Na Twitterze publicysta Rafał Ziemkiewicz nazywa go ,,hołdem lennym”.

„Fatalna, bezmyślna ustawa o IPN”, „władza toleruje skrajnych nacjonalistów”, spalenie kukły Żyda, „zdejmij jarmułkę”, „fala nienawiści i obrzydliwego języka” – salony odcinają się od Polski i składają hołd lenny „przyjaciołom Żydom”. Obrzydliwe

– skomentował Ziemkiewicz, wybierając najbardziej uderzające cytaty.

Ziemkiewicz mówił o tym temacie także w Telewizji Republika:

Co możemy przeczytać w liście? Podpisani nie myśleli, że znowu będą musieli zwracać się do polskich Żydów. Ale jednak muszą, bo to, co dzieje się obecnie, to ,,koszmarny sen”. Następnie wyliczają liczne przykłady znakomitych relacji polsko-żydowskim, m.in. wspaniałe Muzeum Polin.

Badania naukowe, film, literatura podejmowały ten trudny temat, bolesny dla Żydów i Polaków

– piszą. Jednak ich zdaniem ustawa o IPN obudziła w Polsce demony.

Od dwóch lat władza toleruje działania skrajnych nacjonalistów – marsze z nazistowskimi hasłami, palenie kukły Żyda, treści portali organizacji narodowych. Z systemu edukacji znikają elementy nauki wielokulturowości, a minister edukacji nie wie, kto dokonał pogromu w Kielcach i kto zabijał Żydów w Jedwabnem. Szef IPN – który na mocy nowej ustawy ma nadzorować prawdę historyczną o Polsce – zapomina, że wiadomo, kto dokonał tej drugiej zbrodni, i że właśnie IPN kilka lat temu to wyjaśnił

– grzmią i twierdzą, że protest Izraela i USA wywołał ,,falę antysemickich wystąpień w internecie czy mediach publicznych”. Wskazują na koincydencję: ma to się dziać w przededniu rocznicy Marca’68 – nazywają go ,,jednym z nikczemniejszych momentów naszej najnowszej historii”.

Pod listem podpisali się dziennikarze: Jan Cywiński, Krystyna Napiórkowska, Stanisław Napiórkowski, Danuta Stołecka-Wójcik, Agnieszka Wolfram-Zakrzewska, Rafał Zakrzewski.

Tak komentował list na Twitterze Rafał Ziemkiewicz:

Internauci odnieśli się do wczorajszych wydarzeń, gdzie grupa protestujących w Izraelu wtargnęła do polskiej ambasady:

(3803)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę