Te gesty piłkarzy obrażają muzułmanów. Islamski przywódca duchowy grzmi. „FIFA na to pozwala?”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Muzułmańscy duchowni od czasu do czasu dostrzegają dyskryminację ich religii tam, gdzie nikt by się nie spodziewał. Teraz jeden z duchownych przywódców islamu wziął się za piłkarzy.

Mohammed al Arefe, który w internecie ma prawie 20 mln obserwujących jego nauki, wyraził wielkie oburzenie wobec tego, co na boiskach całego świata wyczyniają piłkarze. Chodzi mu o znak krzyża, który wielu zawodników robi tuż przed pierwszym gwizdkiem, po strzeleniu gola lub po meczu. Saudyjski duchowny żąda od FIFA zdecydowanych działań.

Widziałem w sieci filmy ze sportowcami. To byli lekkoatleci i piłkarze, którzy biegali, strzelali i robili znak krzyża na klatce piersiowej po wygranym meczu. Pytam więc: czy zasady FIFA na to pozwalają?

– napisał na swoim profilu na Twitterze islamski duchowny.

Na wpis Mohammed al Arefe z równie wielkim oburzeniem zareagowali chrześcijańscy kibice. Zauważyli w komentarzach, że muzułmaninowi kompletnie nie przeszkadza zachowanie piłkarzy, którzy są tego samego wyznania, co on.

Mohamed Salah i inni padają na kolana, żeby modlić się po zdobytej bramce i nikt ich za to nie karze. Zostaw sport tym, którzy się nim interesują

– napisał w odpowiedzi jeden z kibiców.

Warto dodać, że niedawno Real Madryt uległ muzułmańskiej presji i usunął krzyż ze swojego herbu umieszczanego na pamiątkach przeznaczonych na sprzedaż w krajach islamskich.

Krzyż został usunięty ze względu na aspekty kulturowe. Widoczny na produktach jest kwestią wrażliwą

– tłumaczył Khaled Al-Mheiri, wiceprezes arabskiego holdingu Marka, który wykupił prawo na wyłączność do produkcji i sprzedaży produktów związanych z Realem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie, Katarze, Omanie i Bahrajnie.

(3399)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.