Portal informacyjno-historyczny

„Gdyby Żydzi mieliby ratować Polaków, nie ocalałby żaden Polak”. Jak Żydówka oceniła swoich rodaków

w Historia Żydów/II wojna światowa/Wywiady


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ewa Kurek, autorka badań nad studiami polsko-żydowskimi, mówi głośno o wielu przemilczanych aspektach relacji polsko-żydowskich. Opierając się na źródłach żydowskich odpowiada, jak do tego doszło, że w chwili wybuchu II wojny światowej los Polski i Polaków nie interesował wielu obywateli polskich żydowskiego pochodzenia.

(17527)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

6 komentarzy

 1. Żydzi nigdy się nie asymilują ani się nie poświęcają dla narodu w którym żyją.i to trzeba wiedzieć i odpowiednio z nimi postępować.

  • Dlatego utworzyli European Jewish Parliament w Brukseli (ejp.eu), bo nie są obywatelami swoich krajów zamieszkania.

 2. Akurat trochę się wsłuchałem się w wypowiedzi dr Ewy Kurek i akurat bardzo cenię tę kobietę że jak mówi o jakichś b. trudnych tematach czy o tym co na tym filmie czy np. o „zbrodni w Jedwabnem” to bardzo fajnie i konkretnie się wypowiada przy tym używając rzeczowych argumentów/ dowodów/ cytując głównie wypowiedzi innych Żydów w ich pracach czy doświadczeń … w taki sposób że Lewackie G..no nie może nawet użyć swego klasycznego nie popartym argumentami ataku jakim jest oskarżanie kogoś że jest rasista czy nie tolerancyjny czy nie zgodny z polityczną poprawnością… sama przed kamerą powiedziała nie jednokrotnie że jest Gojem więc co za menda aspołeczna obraża panią Ewę mówiąc w tytule że jest żydówką??? W swej wypowiedzi w innym filmie powiedziała jasno że my Polacy jesteśmy 100x lepiej solidarni i dbamy o nasze wspólne dobro gdy sytuacja jest ciężka przy jakiejkolwiek napaści sytuacji zagrożenia Polak stanie w obronie za Polakiem a prawo żydowskie jak sama powiedziała mówi że: ” Żyd w sytuacji zagrożenia swego życia może poświęcić życie nawet innego żyda by ocalić większość … nienawidzę te anty polskie na usługach innych i zagraniczne Me(n)dia co: opluwają Polskość co mówią o „Polskich obozach zagłady w czasach 3 rzeszy” czy , że jest gorsza my mamy tradycje i historię co inne kraje mogą wylizać nam co nie co z miejsc gdzie światło nie dochodzi ..Polacy powinni mieć więcej wiary w siebie i dumy pokazując gest Kozakiewicza dla Antypolskich karrierowiczów, przypupuasów z TV, sądów, ul. Wiejskiej

  • Jesteśmy solidarni tak jak najbardziej.Niestety jesteśmy solidarni ze sobą dopiero w momencie kiedy ktoś przystawi nam nóż do szyi i nie mówię tutaj o sytuacji konfliktu z którym mamy do czynienia w tym momencie.
   Wystarczy spojrzeć na podziały społeczne tak łatwo wywoływane przez naszych „polityków”dla chwilowej sławy, patrz moherowe berety,lepszy sort,lewak,prawak itd.
   Do niczego to nie prowadzi.

 3. Smutne jest to co ta pani powiedziała, niestety taka jest prawda. Zgadzam się z powyższą wypowiedzią, że UE to twór żydowskiego lewactwa z Europy czego wielu woli nie zauważać i milczeć na ten temat. Tak samo zgadzam się, że Polacy nie mogą dłużej pozwalać na pouczanie nas przez lewicowych polityków z UE, przepraszać za nie swoje winy: Jedwabne, masakra w Kielcach, tzw. polskie obozy śmierci – które są zwykłym, bezczelnym, kłamstwem. Jak również nie możemy dać sobie wmówić, że jesteśmy gorsi od społeczeństw na Zachodzie do czego dążą lewicowcy w Polsce uprawiając pedagogikę wstydu i kompleksów wśród Polaków. Mamy swoją dumną historię i piękną obyczjowość oraz kulturę – nie pozwólmy jej sobie odebrać i zniszczyć.
  PS. JP II: Naród bez historii, bez swojej tożsamości której nie szanuje – to naród bez przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę