Portal informacyjno-historyczny

Gdyby to zdarzyło się w Polsce, mówiłby o tym cały świat. Oto jak policja w Izraelu radzi sobie z ortodoksyjnymi Żydami [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Zwolennicy KOD-u skarżą się, że polska policja łamie ich prawa, interweniując zbyt brutalnie. Tymczasem trudno to nawet porównać z tym, co dzieje się na ulicach izraelskiego miasta, gdy ortodoksyjni Żydzi odmawiają zakończenia nielegalnego protestu.

Światowy Kongres Żydów dopatrzył się w ostatniej ustawie ,,łamania demokracji”, mimo że bardzo podobne prawo obowiązuje w Izraelu. Oskarżenia o niedostatki demokracji nie są niczym nowym – to najpopularniejszy zarzut wobec obecnego rządu. Jak więc wyglądają osławione standardy demokratyczne? Rzućmy okiem na Izrael i protest ortodoksyjnych Żydów, którzy w 2017 roku protestowali w Jerozolimie przeciw nowemu prawu, zakładającemu przymusową służbę wojskową również dla nich – na równi z innymi obywatelami kraju. Policja użyła m.in. armatek wodnych, aby poradzić sobie z protestującymi. A tak usuwano Żydów blokujących ulice.

(9646)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę