Futbol amerykański jest grą dla dżentelmenów w porównaniu do sportu narodowego z Afganistanu. Walka toczy się o… zwłoki kozy

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Nauka przepisów tej gry zajmuje minutę, bo żadnych reguł w tym brutalnym sporcie właściwie nie ma. Wystarczy zabrać rywalowi zwłoki kozła i zrzucić do bramki przeciwnika. ,,Piłka” w tej grze cierpi najmniej.

Buzkaszi to bardzo popularna gra w Afganistanie. ,,Wydzieranie sobie kozy”, jak należy tłumaczyć nazwę tego sportu, jest bardzo brutalną rozgrywką, bo praktycznie pozbawioną zasad. Celem gry jeźdźców na koniach jest wrzucenie zwłok kozła, dawniej używano też korpusu zabitego niewolnika, lub specjalnego worka, do bramki rywala. Droga do zdobycia punktu jest dowolna. Można spychać z konia, bić zwierzę przeciwnika i samego rywala, używając do tego specjalnego bicza. Nie ma za to żadnych kar czy upomnień. Ktoś spadł z konia? Gra toczy się dalej. W tym niezwykłym ,,futbolu afgańskim” leje się krew, pękają kości, giną konie i ludzie, ale najważniejsze, by kozi trup trafił do koła rywala. Futbol amerykański przy Buzkaszi to gra dżentelmenów.

Gra była zakazana od 1996 roku, gdy Afganistanem zaczęli rządzić talibowie. Po 2002 roku Buzkaszi na nowo zaczął zdobywać popularność.

(838)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.