Portal informacyjno-historyczny

Niemcy: szokujące kulisy zbrodni. Zamordował go z zimną krwią, bo… jadł loda w czasie Ramadanu [WIDEO/FOTO +18]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ta zbrodnia wstrząsnęła Oldenburgiem. 33-letni mężczyzna został zasztyletowany z powodu religii. Jak informuje niemiecka prasa, powodem było zachowanie niezgodne z religijnymi zwyczajami podczas muzułmańskiego Ramadanu.

W środę popołudniu dwaj 22-letni mężczyźni z Syrii zaatakowali 33-latka. Kłótnia przerodziła się w bójkę. Jeden z napastników wyciągnął nóż i kilkukrotnie ugodził ofiarę. Syryjczycy natychmiast uciekli z miejsca zdarzenia.

Ofiarą był Kurd z Syrii:

Sprzedawca Ilario Paiano był naocznym świadkiem tragedii. Opisywał, że mężczyzna został ugodzony w klatkę piersiową. Długo próbowano go reanimować. Mieszkańcy są zszokowani. Podkreślają, że Oldenburg to spokojne miasto, a mord miał miejsce w środku dnia w centrum miasta w uczęszczanym miejscu.

Rzecznik prasowy policji powiedział, że zgodnie z pierwszymi ustaleniami powodem była kłótnia na tle religijnym. Napastnikom nie spodobało się, że mężczyzna palił i jadł loda w czasie Ramadanu. Dla muzułmanów to okres postu – w ciągu dnia nie mogą spożywać posiłków.

Mężczyźni zostali już zatrzymani. Policja zorganizowała obławę, w której udział wziął helikopter i samochody policyjne. Obaj to uchodźcy z Syrii. Jeden trafił do aresztu drugi został zwolniony, bo zdaniem policji nie brał udziału w zdarzeniu.

(10916)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę