foto: Wikipedia / Pawel Nurkowski

Finał Ligi Europy w Polsce już w 2020 roku! To pierwszy stadion Ekstraklasy, na którym odbędzie się finał europejskich rozgrywek

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Komitet Wykonawczy UEFA gotowy! Kilka ważnych decyzji nas czeka. Gdzie odbędą się finały europejskich pucharów w 2020? Czy Gdańsk da radę? – pisał rano na Twitterze Zbigniew Boniek. Udało się i to w Gdańsku na Stadionie Energa zostanie rozegrany finał Ligi Europy w 2020.

Obiekt w Trójmieście zaliczany jest do najwyższej 4. kategorii według UEFA. Powstał na mistrzostwa Europy w 2012 roku. Wtedy rozegrano na nim cztery mecze (grupowe: Hiszpania – Włochy, Hiszpania – Irlandia, Chorwacja – Hiszpania, a także ćwierćfinał: Niemcy – Grecja). Jego aktualna pojemność trybun to 41,6 tys.

To dla nas wielki zaszczyt i wyzwanie. Mecz odbędzie się za dwa lata, ale ten czas szybko zleci, więc przygotowania musimy zacząć już wkrótce. Decyzja UEFA jest wyróżnieniem dla całego Gdańska, ale też dla pracowników naszej firmy, bowiem bez wysokiej jakości, jaka jest na stadionie utrzymywana od początku jego istnienia, nikt nie powierzyłby nam tak ważnej imprezy

– podkreślał prezes spółki Arena Gdańsk Operator, Tomasz Nisku.

Finał Ligi Europy już miał miejsce w Polsce. W 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzyły się Dnipro Dniepropietrowsk i Sevilla FC. Górą była drużyna Grzegorza Krychowiaka (3:2), a Polak strzelił jedną z bramek.

(388)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.