Portal informacyjno-historyczny

fot. twitter.com/pikus_pol

Farsa na zeznaniach przed komisją ds. reprywatyzacji, jakiej dawno nie było. Ale przesłuchiwany się przeliczył – surowa kara od komisji

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Farsa – takim słowem można opisać przesłuchanie Kamila Kobylarza, współpracownika handlarza nieruchomościami Marka Mossakowskiego. Przesłuchiwany unikał odpowiedzi na pytania, zasłaniając się m.in. niepamięcią. Ostatecznie komisja postanowiła o karze grzywny w wysokości 10 tys. złotych.

Świadkowie zeznawali, że Kobylarz, który zamieszkiwał w nieruchomościach Mosssakowskiego, miał uprzykrzać innym mieszkańcom życie, by skłonić ich do wyprowadzki.

Mieszkańcy wielokrotnie skarżyli się, iż osobami, które bezpośrednio dokonywały czynności, które obniżały ich poziom bezpieczeństwa fizycznego i ekonomicznego, byli pan Hubert Massalski i pan Kamil Kobylarz

– mówił Sebastian Kaleta.

Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek pobierał czynsze od lokatorów na rzecz Marka Mossakowskiego. (…) Nie pamiętam czy mieszkałem przy ul. Dahlberga 5. To było 8 lat temu. (…) Nie pamiętam za ile kupiłem lokal przy ul. Nabielaka 9. Nie pamiętam czy Marek Mossakowski płacił mi za cokolwiek

– oto wymowny fragment zeznań. Przyparty do muru, pouczał komisję o zakres jej prac, uważał, że pytania nie mają związku ze sprawą, z kartki odczytywał napisaną wcześniej formułkę.

Jeśli jeszcze raz zdarzy się, że będzie pan odczytywał z kartki formułkę, która nie ma nic wspólnego ze sprawą, to trzeba zastosować działania analogiczne do grzywny.

– przypominał jeden z członków komisji.

Pan kpi z komisji. Komisja ukarała pana karą grzywny w wysokości 10 tys. złotych

– podsumował Patryk Jaki.

Jaki proponował również podwyższenie kary:

(8478)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Skończyłem czytać właśnie książkę Tadeusza M. Płużańskiego „Lista oprawców”, zawierającą krótkie biogramy prokuratorów, sędziów i innych szubrawców epoki stalinowskiej. Jeżeli udało się postawić ich przed sądem już po roku 1989, linia obrony była mniej więcej taka sama – nic nie pamiętam, to nie ja, nie mam z tym nic wspólnego… Jak widać współczesne szuje niczym nie różnią się od tego bydła z przed lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę