Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski są wśród sygnatariuszy listu / wolna domena

,,Europo, broń praworządności w Polsce”. Takiego apelu jeszcze nie było. Pod listem z błaganiem UE o ratunek same głośne nazwiska

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

,,Gazeta Wyborcza” publikuje list byłych prezydentów, premierów, szefów MSZ i opozycjonistów. Apelują oni do Komisji Europejskiej słowami: Europo, broń praworządności w Polsce.

Pod listem widnieją popisy następujących osób:

Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, Marek Belka, Kazimierz Marcinkiewicz, Andrzej Olechowski, Dariusz Rosati, Adam Rotfeld, Radosław Sikorski, Władysław Frasyniuk, Bogdan Lis oraz Zbigniew Bujak

Ich zdaniem 3 lipca, gdy w życie wejdzie ustawa o Sądzie Najwyższym, w Polsce zostanie zniesiona zasada trójpodziału władz i istota demokratycznego państwa prawa.

mechanizmy obrony państwa prawa w Polsce okazały się zbyt słabe

– czytamy w liście, którego sygnatariusze ubolewają, że ,,partia rządząca kończy dzieło demontażu systemu trójpodziału władz, łamiąc wprost zapisy polskiej konstytucji”.

Będąc obywatelami Polski, czujemy się również obywatelami Europy, dlatego świadomi znaczenia wolnej, demokratycznej i praworządnej Polski w Unii Europejskiej, apelujemy do Komisji Europejskiej oraz do Rady Unii Europejskiej o pozostanie wiernymi podstawowym wartościom zapisanym w artykule 2 traktatu o Unii Europejskiej

– wzywając instytucje unijne do działań. Bo są one ,,ostatnią instancją, która może obronić polską praworządność”.

Nie będzie demokratycznej Polski bez państwa prawa. Nie będzie Europy bez wartości. Nie będzie wolności bez praworządność

– podsumowują.

źródło: Gazeta Wyborcza / Do Rzeczy

(4373)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

  1. Przejrzeć orzecznictwo polskich sądów, tak wczoraj, jak i dziś można bez trudu ocenić, jak rzeczywiście wygląda ta nasza praworządność, ta niby zagrożona niezawisłość, udawana bezstronność samych sądów i, co za tym idzie, właśnie przez same sądy łamana Konstytucja. Tak było i jest nadal i żadne wołania na puszczy tego nie zmienią, jak też i nie zmieni obecna propaganda „dobrej zmiany”, że niby coś tam ponaprawiano. Psioczenie na hasło przewodnie kręgów opozycji „żeby było, tak jak było” o tyle nie ma sensu, że poza zmianami personalnymi nic w gruncie rzeczy w tzw. wymiarze sprawiedliwości się nie zmieniło. I długo jeszcze się nie zmieni, jak można przypuszczać po tych pozorowanych zmianach, sprowadzających się de facto jedynie do zmian personalnych.

  2. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, Marek Belka, Kazimierz Marcinkiewicz, Andrzej Olechowski, Dariusz Rosati, Adam Rotfeld, Radosław Sikorski, Władysław Frasyniuk, Bogdan Lis oraz Zbigniew Bujak: wszyscy oni to zaledwie polskojęzyczni: spadkobiercy i bezpośredni UBcy=SBcy! UBcja=Sbcja to część NKWD czyli żydkomuny! Ogólnie wszyscy oni to pasożytujący przez dekady na zdrowej tkance Polskiego Narodu, zdrajcy! Zdrajcy, oszuści, szubrawcy, Targowica!! Pierwsi targowiczanie otrzymali to na co zasłużyli a mianowicie za zdradę Polski – śmierc!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.