Portal informacyjno-historyczny

Europa podzielona w sprawie Brexitu. Brytyjczycy przygotowali mapę wrogów i sojuszników. Polska na końcu

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Państwa członkowskie Unii Europejskiej różnie oceniają decyzję Wielkiej Brytanii o Brexicie. „Daily Express” przygotował raport, wskazując m.in. największego wroga i największego sojusznika Brytyjczyków w negocjacjach o opuszczeniu UE. W tej drugiej grupie znalazła się Polska.

Dziennikarze „Daily Express” przygotowali specjalną mapę z zaznaczeniem, które państwa można zaliczyć do przyjaciół Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu, a które do wrogów. W zestawieniu uwzględniono podejście poszczególnych krajów w sprawie m.in. opłat za rozwód z Unią Europejską i przyszłych kontaktów handlowych.

Jako największego wroga wskazano Francję, która chce, by Brytyjczycy zapłacili wysoką cenę za opuszczenie Unii. Podobne podejście prezentują Niemcy, Belgia, Austria oraz Rumunia, Bułgaria i Słowacja. Trzem ostatnim krajom zależy przede wszystkim na bezwizowym wstępie swoich obywateli na Wyspy.

Z kolei największym sojusznikiem w sprawie Brexitu jest Polska, która w pełni popiera wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Nasz kraj znalazł się na końcu zestawienia, a to oznacza, że jest oceniany jako najbardziej przychylny decyzji Brytyjczyków i chce jak najmniejszych konsekwencji Brexitu.

 

(13497)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę