To wystąpienie Kukiza przejdzie do historii. Do PO mówił: ,,To była prostytucja”, a do PiS: ,,Jak widzę, jak chodzą po wolności, to gotuję się w środku” [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W piątkowe przedpołudnie w Sejmie odbywała się debata nad wotum nieufności względem rządu Beaty Szydło. W imieniu Kukiz’15 głos zabrał lider ruchu Paweł Kukiz, który mocno uderzył w Platformę Obywatelską.

Panie przewodniczący Schetyna, oszukaliście Polaków. Zmniejszenie liczby posłów o połowę – to do zrealizowania. Wyjdźcie, będzie połowa mniej. Likwidacja Senatu – wystawialiście swoich kandydatów? Wystawialiście. Zniesienie immunitetu, wprowadzenie ordynacji większościowej. Niskie podatki, 21 razy podnosiliście. Zmniejszenie liczy urzędników – 10% w górę. Jak zaczął pan mówić o odbudowie służby cywilnej, to mi się nogi ugięły, bo już teraz te wszystkie powiaty, gabinety polityczne, synekury są rozrośnięte jak nowotwór. Cud, że to państwo jeszcze żyje. Zmniejszyliście ustawę tak, że bardzo trudno jest odwołać burmistrza i wójta. Gdybyście choć raz u Sowy poruszyli wątek konieczności zmiany ustroju, to bym wam całą resztę wybaczył, ale wy chcecie zostawić Konstytucję w niezmienionym stanie. Dlaczego? Bo to święty Graal, kto ma Konstytucję i TK, ten ma wszystko. I oni mają wszystko, to jest zgodne z prawem, bo nie chcieliście go zmienić, a za chwilę liczycie, że to wy będziecie mieli tego świętego Graala

– grzmiał Kukiz. Te słowa były szczególnie wymowne:

Jestem zakochany w Europie. Ale w przeciwieństwie do was, widzę różnicę między partnerstwem i miłością a prostytucją.

Kukiz zwrócił się również do Jarosława Kaczyńskiego:

Panie prezesie, rozumiałem do pewnego czasu konieczność mocnej partii jako partii, która rozliczy poprzednie ekipy z wcześniejszych zdarzeń, nie do końca czytelnych. Ale jeżeli widzę centralizację w rękach jednej partii, a jednocześnie wypuszczony z puszki Bury czy Nowak na Ukrainie z podwójnym obywatelstwem, to ja się gotuję w środku.

(24415)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Niechże ten tani grajek przestanie udawać wroga PO. Nie kto inny jak on kumplował rudemu 16 grudnia we Wrocławiu. A wtedy głosowano ustawę budżetową! Nie głosuje, żeby się kolesiom nie narazić, albo się wstrzymuje od głosu, bo jak twierdzi, nie bierze udziału w sporach PO-PiS. A co mają do rzeczy spory w trakcie procedowania prawa? Grajku, jesteś prawą nogą szetyniana totalnego, ściskasz się rychem, blikując głosowanie sędziego, wspierasz mniejszość niemiecką, przesiadujesz non stop u olejary i ujadasz na PiS. Porządkowania prawa w sprawach kasty nie popierasz, ale żądasz ukarania złodziei? Raz popierasz uchodźców /początek kadencji/ potem zbierasz podpisy przeciwko nim, a obecnie znowu popierasz ich przyjmowanie. Cwaniaku, nie myśl, że Polacy są głupcami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.