Portal informacyjno-historyczny

Dziwicie się, że atakują Polskę? Tak działa indoktrynacja izraelskich dzieci. Tymczasem publicysta przypomina niewygodne fakty [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Film ,,Dezinformacja” (hebrajskie haszmatsa, czyli dosłownie ,,zniesławienie”) powstał w 2009 roku, ale kilka scen jest uderzających do dziś. Choćby o tym, jak zwykłe zachowanie Polaków bywa odczytywane jako…. antysemityzm.

Autor – Jo’aw Szamir podąża z kamerą za izraelską grupą uczniów szkoły średniej w jej wycieczce do miejsc martyrologii żydowskiej (m.in Getto lubelskie i Auschwitz-Birkenau). Rejestruje m.in. charakterystyczną scenę:

Atak na Polskę i jej historię spotkał się z reakcjami osób, które dotąd były pozytywnie ustosunkowane do Izraela. Rafał Ziemkiewicz pisał:

Jeśli żydowscy szowiniści naprawdę chcą tej licytacji, przypomnę, że i my mamy takie Jad-Waszem, gdzie ma swoje drzewko każdy Żyd, który pomógł Polakowi w czasach stalinizmu, gdy byli oni w PL tak wpływowi i mieli taki wpływ na aparat przemocy. Nazywa się ono Pustynia Błędowska.

Dodał, że przypominanie o innej stronie historii II wojny światowej bywa ryzykowne:

Prawda o zachowaniach Żydów (i innych mniejszości) wobec eksterminowanych przez ZSSR Polaków na Kresach 1939-41 jest równie złożona. Ustalanie jej w pracach naukowych na podstawie dokumentów jest bardzo niebezpieczne, czego doświadczył m.in prof. Krzysztof Jasiewicz (wyrzucony z Polskiej Akademii Nauk).

O czym m.in. pisał Jasiewicz?

Oczywiście, nigdy dość przypominania ze w czasie holocaustu Żydzi amerykańscy mieli los europejskich współbraci najgłębiej jak można w d. Szmul Zygielbojm spalił się by zwrócić ich uwagę – na nic. Zauważyli shoah dopiero jak zwęszyli ze da się na nim zarobić […] Z badań Jasiewicza widać ze cześć Żydów korzystała z okazji do zemsty i rabunku na Polakach, cześć próbowała im pomagać, większość bała się i była bierna. Dokładnie tak samo, jak pod zaborem Niemieckim Polacy wobec Żydów. Jak to ludzie…

– napisał publicysta ,,Do Rzeczy”.

Sam Ziemkiewicz podsumował:

Przez wiele lat przekonywałem rodaków, że powinniśmy Izrael wspierać. Dziś przez paru głupich wzgl. chciwych parchów czuję się z tym jak palant

– napisał na Twitterze.

Kto jego zdaniem ponosi winę za całą sytuację?

Co stało się z Izraelem, kiedyś jego ambasadorem w Polsce był Szewach Weiss, dziś – takie zero?! I po co ten rzyg na jeden z ostatnich proizraelskich krajów w całej Europie? Naprawdę zależy im na przekonaniu nas do polityki proarabskiej?

– pytał i dodawał:

Na moje oko ktoś pięknie podpuścił niezbyt lotną panią ambasador i innych Żydów że ustawa zabrania opisywania i badania wszelkich incydentów antyżydowskich z udziałem Polaków. Nie wiem kto, ale łatwo się domyślić z jakiego środowiska to wyszło i po co.

(6450)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę