fot. Twitter/VanessaGera, screen Youtube

Dziennikarka odkryła, od kogo wyszedł fake-newsa o 60 tys. faszystów na Marszu Niepodległości. ,,Należy do tej „czerwonej pajęczyny”, która spowiła nasz glob”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dziennikarka Elżbieta Królikowska-Avis odnalazła osobę, która puściła w świat fake-newsa o ,,60 tys. faszystów maszerujących w Warszawie”. Jak dowiadujemy się, wyszedł od amerykańskiej dziennikarki Associated Press.

Fake newsów, złapanych na gorącym uczynku było sporo: a to informacja, że wiodącym hasłem na Marszu Niepodległości było „Modlitwa o islamski holocaust” – by zaraz potem się okazało, że owszem, był taki napis, tyle że na banerze, zawieszonym gdzieś dawno temu, a teraz przyklejonym do MN przez Drew Hinshaw, dziennikarza z The Wall Street Journal. Rodzajem fake newsa był wpis na Tweeterze Anne Applebaum: ”Neo-faszyści są tymczasem w Polsce skromną mniejszością, ale – dzięki zmianom w Polsce, w Europie i na świecie – czują się coraz bardziej pewnie”

– wyliczała we wpisie na stronie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Ale wszystkich przebiła dziennikarka z warszawskiego oddziału Associated Press, Vanessa Gera. Jej słowa podchwycono na całym świecie, powtarzał je nawet Guy Verhofstadt, atakując Polskę.

Informacja została powtórzona przez media całego świata. Okazuje się, że pierwsza wiadomość wyszła z amerykańskiej agencji informacyjnej Associated Press, od redaktor Vanessy Gery

– mówiła na antenie TVP Info.

Królikowska-Avis pisze, że dziennikarka ,,prezentuje zdeklarowany lewicowy punkt widzenia”. O Associated Press wspomina, że ,,najwyraźniej ma serce po lewej stronie, należy do tej „czerwonej pajęczyny”, która spowiła nasz glob, i z uwagi na zasięg i możliwości, stoi w pierwszym szeregu batalii o „nowy, wspaniały”, lewicowo-liberalny świat”.

Zastanawiam się czy nie byłoby sensowne przekazać sprawę do sądu o fabrykowanie newsów, w imieniu państwa polskiego czy organizatorów, Stowarzyszenia Marsz Niepodległości? […] Może warto złożyć pozew na brak rzetelności dziennikarskiej Associated Press?

– pyta w artykule na stronie SDP.pl.

(11707)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Ten news wyszedł kilka godzin przed Marszem Niepodległości i był z góry ustawiony,by szkalować Polaków,świętujących święto Niepodległości!Ciekawe co teraz szykują!Mam nadzieję,że ludzie będą filmować wszystko,by były dowody tak na wszelki wypadek bo na pewno będzie mnóstwo prowokacji!Tak jak to robiła Platforma!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.