fot. screen twitter / Flickr.com (CC BY-ND 2.0)

,,Dlaczego w zarządzie Greenpeace Polska nie ma Polaków?”. Ekolodzy pod ostrzałem internautów i dziennikarzy

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Zdaniem Greenpeace Polska, w niektórych lasach można stosować wycinkę w reakcji na informację, że w Bawarii zdecydowano się walczyć z kornikiem właśnie poprzez wycinkę. Wcześniej organizacja była zdecydowanie przeciw takiej walce z kornikiem w Polsce. W efekcie znalazła się na celowniku internautów i dziennikarzy, którzy pytali: ,,Dlaczego w zarządzie Greenpeace Polska nie ma Polaków?”

Greenpeace jest zdania, że nie ma potrzeby, aby organizacja interweniowała w Niemczech, bo chodzi o lasy gospodarcze.

Organizacja zajmuje takie stanowisko, mimo że informacje prasowe nie są wyczerpujące. Jej zdaniem nie chodzi o słynny Las Bawarski, ale o zwykłe lasy Bawarii. Dlatego w takich przypadkach, gdzie kornik powoduje straty gospodarcze, wycinka jest uzasadniona. Z kolei w Puszczy Białowieskiej zdaniem Katarzyny Jagiełło z Greenpeace, to nie kornik był zagrożeniem, ale wycinka i wywóz drzew.

Internautów takie tłumaczenie nie przekonywało:

Internauci przytaczają także skład zarządu Greenpeace Polska:

Taki skład zarządu Greenpeace Polska już wcześniej budził zdziwienie. Marek Siudaj z portalu wGospodarce.pl pisał w artykule ,,Dlaczego w zarządzie Greenpeace Polska nie ma Polaków?”:

Od dawna mam wrażenie, że organizacje ekologiczne, będące franczyzami zachodnich „koncernów” ekologicznych, decydują się na aktywność w Polsce tylko wtedy, kiedy to jest dobrze widziane przez ich centrale

Dziennikarz zwracał uwagę, że takiej oczywistej informacji nie ma na stronie Greenpeace Polska. Twierdzi, że dziwi go zachowanie organizacji, która postępuje zagadkowo w sprawie spalanych śmieci, przywożonych z Zachodu, co stanowi ogromne zagrożenie dla środowiska.

jeśli idzie o śmieci, to członkowie tej organizacji – owszem – pojawiają się w mediach. Mówią, co jest źle, a co jest dobrze, ale w dużym stopniu zwracają uwagę na to, że należałoby wypełnić zalecenia Najwyższej Izby Kontroli czy innych instytucji. Generalnie jednak ten problem chcą pozostawić „odpowiednim służbom”.
Proszę porównać to z walką o „zachowanie” Puszczy Białowieskiej

– podkreślał, komentując mało spójne zachowanie organizacji.

źródło: TVP Info / wGospodarce.pl / Twitter

(15162)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.