Zdaniem Greenpeace Polska, w niektórych lasach można stosować wycinkę w reakcji na informację, że w Bawarii zdecydowano się walczyć z kornikiem właśnie poprzez wycinkę. Wcześniej organizacja była zdecydowanie przeciw takiej walce z kornikiem w Polsce. W efekcie znalazła się na celowniku internautów i dziennikarzy, którzy pytali: ,,Dlaczego w zarządzie Greenpeace Polska nie ma Polaków?”
Greenpeace jest zdania, że nie ma potrzeby, aby organizacja interweniowała w Niemczech, bo chodzi o lasy gospodarcze.
Wszystkim pytającym, czy wybieramy się do Niemiec w związku z doniesieniami dziennika „Die Welt” w sprawie gradacji kornika w lasach gospodarczych, odpowiadamy: nie. Przy okazji, przypominamy czym różni się #PuszczaBiałowieska od lasu gospodarczego https://t.co/1fs1nlmcjWhttps://t.co/NkxX7thFwh
Organizacja zajmuje takie stanowisko, mimo że informacje prasowe nie są wyczerpujące. Jej zdaniem nie chodzi o słynny Las Bawarski, ale o zwykłe lasy Bawarii. Dlatego w takich przypadkach, gdzie kornik powoduje straty gospodarcze, wycinka jest uzasadniona. Z kolei w Puszczy Białowieskiej zdaniem Katarzyny Jagiełło z Greenpeace, to nie kornik był zagrożeniem, ale wycinka i wywóz drzew.
Internautów takie tłumaczenie nie przekonywało:
To nawet całkiem logiczne. W lesie gospodarczym trzeba jak najszybciej wycinać drzewa, bo kornik je zniszczy. Kornik puszczański rozumie natomiast, że nie jest w lesie gospodarczym i niszczy tylko niektóre drzewa, aby zachować Puszczę dla przyszłych pokoleń. Dobrze zrozumiałem?
Czytam to z przerażeniem: manipulacje i zwyczajne kłamstwa; nie myśleliście nad tym żeby się wynieść z Polski i przestać nas uszczęśliwiać? Puszcza Białowieska bez was da sobie o wiele lepiej radę 🤥
1. Greenpeace zgadza sie na wycinke lasu gospodarczego w Niemczech
2. Greenpeace nie zgadza sie na wycinke lasu gospodarczego na terenie Puszczy
3. Greenpeace apeluje aby caly teren Puszczy zostal objety ochrona Parku Narodowego
Internauci przytaczają także skład zarządu Greenpeace Polska:
Kto blokował wycinkę w Puszczy
Zarząd Greenpeace Polska:
✔️Aleksander Egit – Prezes Zarządu
✔️Gertrud Korbler – Członkini Zarządu
✔️Heinz Reindl – Członek rady nadzorczej
✔️Florian Faber – Członek rady nadzorczej
✔️ Karin Küblböck – Członkini rady nadzorczej
Taki skład zarządu Greenpeace Polska już wcześniej budził zdziwienie. Marek Siudaj z portalu wGospodarce.pl pisał w artykule ,,Dlaczego w zarządzie Greenpeace Polska nie ma Polaków?”:
Od dawna mam wrażenie, że organizacje ekologiczne, będące franczyzami zachodnich „koncernów” ekologicznych, decydują się na aktywność w Polsce tylko wtedy, kiedy to jest dobrze widziane przez ich centrale
Dziennikarz zwracał uwagę, że takiej oczywistej informacji nie ma na stronie Greenpeace Polska. Twierdzi, że dziwi go zachowanie organizacji, która postępuje zagadkowo w sprawie spalanych śmieci, przywożonych z Zachodu, co stanowi ogromne zagrożenie dla środowiska.
jeśli idzie o śmieci, to członkowie tej organizacji – owszem – pojawiają się w mediach. Mówią, co jest źle, a co jest dobrze, ale w dużym stopniu zwracają uwagę na to, że należałoby wypełnić zalecenia Najwyższej Izby Kontroli czy innych instytucji. Generalnie jednak ten problem chcą pozostawić „odpowiednim służbom”.
Proszę porównać to z walką o „zachowanie” Puszczy Białowieskiej
– podkreślał, komentując mało spójne zachowanie organizacji.
źródło: TVP Info / wGospodarce.pl / Twitter
(15175)
Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.