Portal informacyjno-historyczny

fot. YouTube/ ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

Dlaczego w Polsce płoną śmieci z Niemiec czy Włoch? Ekspertka wskazuje: ,,Jestem daleka od tworzenia teorii spiskowych, ale fakty jasno pokazują, dlaczego”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Media informują o kolejnym pożarze wysypiska śmieci. To nie pierwszy taki przypadek: w ciągu 40 dni doszło do pięciu takich sytuacji w całej Polsce. – Jestem daleka od tworzenia teorii spiskowych, ale fakty jasno pokazują, dlaczego polskie składowiska zapłonęły – mówi money.pl Hanna Marliere z Green Management Group, która zajmuje się strategicznym doradztwem w gospodarce komunalnej.

Do pożarów dochodziło w Siemianowicach Śląskich 18 kwietnia, Łabiszynie 13 maja, Warszawie 23 maja, Zgierzu 25 maja, Trzebini 26 maja

Dlaczego miałoby dochodzić do celowych podpaleń? W tekście Krzysztofa Janosia ,,Płoną śmieci z Niemiec i Włoch. Plaga pożarów w Polsce. Będą kolejne, bo biznes musi się kręcić” w serwisie Money.pl czytamy, że tę wersję uwiarygadniają zyski. 50 tys. ton, które spłonęło w Zgierzu ma dać 11 ml zł na czysto.

Serwis przypomina, że w przypadku przypadku w Zgierzu sam wicemarszałek województwa sugeruje, że pożar nie jest przypadkiem, mówiąc, że ,,ktoś powinien tę sprawę zbadać”.

Śmieci trafiają do Polski z krajów Europy Zachodniej. Do Zgierza przyjechały z Niemiec, Włoch i Szwajcarii. Ich tona to 215 złotych, stąd 11 mln zysku z 50 tys. ton odpadów. Kiedy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, nie trzeba zajmować się utylizacją, a pożar ugaszą strażacy za publiczne pieniądze – czytamy w artykule.

Cytowana Hanna Marliene podaje możliwe powody, dla których płoną wysypiska.

Po pierwsze Chińczycy w zeszłym roku zamknęli swój rynek dla odpadów, które są trudne do przetworzenia. Stąd zachód Europy zaczął szukać nowego odbiorcy i w tej roli niestety często występuje Polska

– podkreśla. Spalenie kostek folii to prawdziwa ulga dla właściciela, ponieważ nie musi dalej magazynować, ani utylizować, co drogo kosztuje.Ekspertka przypomina, że w pożarach z dymem poszły trudny do przetworzenia plastik i opony, których nie chcą spalać cementownie.

Nie wyrabiają także spalarnie i wspomniane cementownie, gdzie można legalnie spalić odpady, ale najwyżej 2,5 mln ton rocznie, podczas gdy na składowiskach zalega 4 mln ton odpadów.

źródło: Money.pl

(9661)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Bardzo prosty sposób, żeby temu zabiec:
    1) każde wysypisko ma mieć ustawowo wybudowany własny system gaśniczy
    2) w przypadku gdy system gaśniczy nie zadziała, wysypisko musi zapłacić podatek/karę/opłatę „środowiskową” wynoszącą 10krotność stawki skupu śmieci

    Jak nie będzie się opłacać palić i doprowadzać do przypadkowych podpaleń to nagle epidemia się skończy.

    • Nie takie proste bo opłata za śmieci automatycznie wystrzeli w górę 🙂 żeby dalej mieli pierdyliard na czysto…

  2. W Polsce problem z wysypiskami wysoko toksycznych śmieci polega na tym że te wysypiska nie spełniają podstawowych norm tak Polskich jak i unijnych. Należy karać po kolei wszystkich urzędników którzy wydali zgodę na zorganizowanie wysypiska, urzędników z ochrony środowiska i PSL członków PSPożarnej bo ci najwięcej nabrali łapówek. Strażacy jednyn pismem lub braku ich podpisu w dokumencie stwierdzającym zagrożenie automatycznie zatrzymali by cały proceder. Teraz należy sprawdzić kto ze strony straży pożarnej podpisał się pod dokumentem i sprawdzić jego PITy od daty podpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę