Portal informacyjno-historyczny

fot. Twitter / Kow z KOD

Oto stanowisko prokuratora generalnego: aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją. Co na to obrońcy konstytucji z KOD-u?

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Prokurator generalny stoi na stanowisku, że aborcja wykonywana ze względów eugenicznych jest niezgodna z polską konstytucją. O sprawie informuje ,,Nasz Dziennik”.

Zbigniew Ziobro uznał, że tzw. aborcyjna przesłanka eugeniczna zawarta w ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży stoi w sprzeczności z ustawą zasadniczą.

Takie kluczowe stwierdzenie znalazło się w stanowisku do wniosku posła Bartłomieja Wróblewskiego (PiS) do Trybunału Konstytucyjnego (TK) o stwierdzenie niezgodności z ustawą zasadniczą aborcyjnej przesłanki eugenicznej

– informuje ,,Nasz Dziennik”. Poseł przyznał, że takie stanowisko jest ,,dodatkowym wzmocnieniem naszego stanowiska”.

Prokurator generalny i minister sprawiedliwości w dokumencie zaznaczył, że ,,za podstawowy obowiązek należy uznać zapewnienie przez Rzeczpospolitą Polską każdemu człowiekowi prawnej ochrony życia, a zatem również życia w fazie prenatalnej”. Zbigniew Ziobro podniósł ,,szereg argumentów jednoznacznie wskazujących, że konstytucyjnie chronione wartości takie jak życie i godność człowieka dotyczą także ludzi w prenatalnej fazie rozwoju niezależnie od stanu ich zdrowia”.

(445)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę