Dlaczego strona „Jan Paweł II gwałcił małe dzieci” jest zgodna ze standardami. Zaskakująca odpowiedź Facebooka

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Dlaczego Facebook blokuje treści serwisów prawicowych, a ataki na wartości konserwatywne uchodzą płazem? Serwis Żelazna Logika przypomniał dawną wypowiedź administratorki.

Dziennikarz „Do Rzeczy” Cezary Gmyz informował, że Sylwia Barthel de Weydenthal, która odpowiada za działania Facebooka w Polsce, jest regularną uczestniczką marszów KOD-u. Udostępnia także memy ,,Soku z buraka”, który w atakach na rządy PiS-u posuwa się do manipulacji.

Sprawa jest zastanawiająca szczególnie, że Facebook nie usuwa takich treści jak strony „Jan Paweł II gwałcił małe dzieci”

Tymczasem w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej administratorka Facebooka tłumaczyła powody nieusuwania treści:

Rozumiem całkowicie, że taka treść może być dla katolików nieprzyjemna, to jednak Facebook nie ma wiedzy, czy ta opinia jest prawdą czy nie

– podkreśliła.

Serwis Wirtualne Media wysłał pytanie do Facebooka na temat moderacji treści.

Raporty dotyczące treści z Polski są najczęściej analizowane przez zespół Facebooka zlokalizowany w Dublinie. Żaden z pracowników spoza zespołu Community Operations nie ma dostępu do tych raportów, a ich weryfikacją nie zajmują się pracownicy biura w Warszawie

– czytamy w przesłanym piśmie.

Warto dodać, że Facebook zrezygnował z z zespołu redagującego Trending Topics, kiedy zarzucono portalowi dyskryminowanie treści konserwatywnych. Teraz decyduje jedynie algorytm.

(18172)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.