Portal informacyjno-historyczny

W Niemczech od 1 stycznia obowiązuje cenzura mediów społecznościowych. Jedną z pierwszych ofiar jest… pomysłodawca – minister sprawiedliwości

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Niemiecki parlament uchwalił ustawę, a ministerstwo sprawiedliwości uzgodniło z Google i portalami społecznościowymi bezwzględne ściganie tzw. ,,mowy nienawiści”. Od 1 stycznia serwisy mają teraz 24 godziny na usunięcie niewłaściwych treści. Jedną z pierwszych ofiar jest… jeden z pomysłodawców ustawy Heiko Maas, minister sprawiedliwości.

Zgodnie z ustawą z sieci mają zniknąć wszelkie przejawy mowy nienawiści. Powołane zostały specjalne zespoły, które weryfikują treści i zgłaszają materiały do usunięcia. Ministerstwo sprawiedliwości tłumaczy, że to nie jest walka z wolnością słowa, ale egzekwowanie prawa – mowa nienawiści jest zakazana w Niemczech. Tymczasem taka polityka prowadzi do absurdów, o czym na własnej skórze przekonał się Maas.

Twitter skasował jego wypowiedź z 2010 roku, w której nazywa idiotą Thilo Sarrazina, autora m.in. książki ,,Niemcy likwidują się same”. Po swojej wizycie w Saarbruecken, kiedy został przyjęty przez społeczność muzułmańską doszedł do wniosku, że autor jest idiotą. Tweet właśnie zniknął. Co ciekawe, aż do 2018 roku nikomu nie przeszkadzał.

Lewicowo-liberalny ,,Der Spiegel” zastanawia się, czy nie mamy problemu z transparentnością – nie wiadomo, dlaczego wpis zniknął. ,,Bild” pyta, czy minister jest ofiarą stworzonego przez siebie prawa. Niewykluczone, że przeciwnicy polityka zgłaszali tweet i mechanizm Twittera usunął wpis.

źródło: Der Spiegel / fot. screen youtube

(2365)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę