Portal informacyjno-historyczny

Dlaczego chrześcijanie musieli chodzić ze ścierką przewieszoną przez ramię na terenach opanowanych przez islamistów

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W serwisie Aleteia ukazał się wywiad z Daoudem Sharafem, arcybiskupem Syriackiego Kościoła Prawosławnego w Mosulu, Kurdystanie i Kirkuku. Możemy dowiedzieć się, jak naprawdę wyglądają rządy ISIS na zajętych terytoriach.

Tereny opanowane przez ISIS to prawdziwy przykład ekstremizmu islamskiego. Jak wygląda tam życie?

mieszkający w Mosulu muzułmańscy Arabowie obrządku sunnickiego są do tego stopnia fanatyczni, że Saudyjczycy mogliby się od nich uczyć! Nie akceptują nikogo, kto nie podziela ich poglądów. Warto w tym kontekście przypomnieć, że nazajutrz po nieudanym wojskowym zamachu stanu, który miał miejsce w roku 1959 i którego epicentrum był właśnie Mosul, chrześcijanie zaznali najgorszych upokorzeń. W mieście ogarniętym porachunkami pomiędzy różnymi frakcjami plemiennymi i pogrążonym w coraz bardziej wyczuwalnym klimacie islamskiego radykalizmu, który był wtedy odpowiedzią na „świeckie zagrożenie”, chrześcijanie spacerowali z przewieszoną przez ramię ścierką. Ścierkę tę podawali swoim muzułmańskim współmieszkańcom, którzy mieli zwyczaj wycierania sobie rąk w ubrania chrześcijan. Albowiem w czasach, o których mowa wszyscy innowiercy, czyli wszyscy nie-muzułmanie, określani deprecjonującym mianem „koufar”, nie mogli liczyć na większy szacunek ze strony swych islamskich rodaków.

Dodaje, że obecnie sytuacja pod względem tolerancji wcale nie jest lepsza niż wtedy. Trudności z pokonaniem ISIS w Iraku są spowodowane tym, że lokalna ludność udziela im dużej pomocy.

cały wywiad TUTAJ

(3118)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę