,,To dla Państwa Islamskiego, to dla Al-Kaidy”. Zabił i ranił, a władze mówią tylko o incydencie terrorystycznym [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Islamista-zamachowiec, który ostatecznie zginął od policyjnych kul, zabił jedną osobę w Melbourne. Australijskie władze z racji znikomej liczby ofiar nazwały całe zdarzenie jedynie ,,incydentem terrorystycznym”.

Ataku w Melbourne dokonał Yacqub Khayre. Zabił jedną osobę. Zanim został zastrzelony przez policję, twierdził, dzwoniąc do jeden ze stacji telewizyjnych, że zamachu dokonał ku chwale Al-Kaidy i Państwa Islamskiego.

Dramat rozegrał się przy Buckingham Serviced Apartments w Brighton, dzielnicy Melbourne. Khayre poczekał aż pod budynkiem pojawi się odpowiednia ilość policji, a wtedy wybiegł i zaczął strzelać na oślep. Ranił trzy osoby, a sam zginął. Po wejściu do apartamentu funkcjonariusze znaleźli w nim martwego mężczyznę, którego zamachowiec musiał zabić wcześniej. Sąsiedzi relacjonowali, że słyszeli strzały, a nawet wybuch.

Po ataku premier Australii Malcolm Turnbull przyznał, że doszło do ,,incydentu terrorystycznego” oraz że sytuacja zszokowała Australijczyków.

29-letni Khayre miał obywatelstwo Australii, ale pochodził z Somalii. Już wcześniej był znany policji, jako osoba mająca powiązania z grupami przestępczymi. O związkach z terroryzmem wcześniej w jego przypadku nie alarmowano.

Po zamachu przeszukano dom, w którym terrorysta mieszkał z matką. Policja nie ujawniła, co udało się znaleźć.

 

(1450)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.