Portal informacyjno-historyczny

Zamachowiec z Londynu był ,,gwiazdą” popularnego filmu o dżihadystach na Wyspach. Oto nagranie i zdjęcia [WIDEO]

w Filmy dokumentalne/Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Brytyjskie służby ustaliły tożsamość dwóch z trzech zamachowców, którzy dokonali ataku w Londynie. Jednym z nich okazał się Khuram Butt, którego… Brytyjczycy mieli okazję oglądać w dokumencie o ekstremistach na Wyspach pt. ,,The Jihadis Next Door”.

27-letni Butt dokonał zamachu w Londynie wraz z trzy lata starszym Rachidem Redouanem oraz jeszcze jednym mężczyzną, którego tożsamość nie została jeszcze podana. ,,Sky News” twierdzi, że policja ustaliła już jego dane, ale ze względu na ,,międzynarodowy kontekst” zdecydowała się utajnić personalia trzeciego zamachowca. Sugeruje się, że był on obcokrajowcem lub miał powiązania z grupami terrorystycznymi poza granicami Wielkiej Brytanii.

Wśród internautów zawrzało jednak głównie po ujawnieniu, że za zamachem stał Butt. Mężczyzna jest bowiem dobrze znany brytyjskim służbom, a można go było też poznać z filmu ,,The Jihadis Next Door”, gdzie widać m.in., jak modli się w publicznym parku przed czarną flagą ISIS.

Netflix w USA zdjął już film z platformy.

Ostatnio policja dostawała też zgłoszenia od sąsiadów mężczyzny. Butt miał z pasją opowiadać o nagraniach nawołujących do nienawiści i namawiać ludzi do przejścia na islam. Jednocześnie zamachowiec utrzymywał przyjazne kontakty z ludźmi – wspólnym grillowaniem lub grą w tenisa stołowego – i stwarzał pozory niegroźnego. Policja i służby wywiadowcze dały uśpić swoją czujność.

Nie było dowodów sugerujących planowanie tego zamachu

– brzmiał komunikat policji wydany w sprawie Butta już po ataku.

Policja po zamachu przyznała, że aktualnie w ramach walki z terroryzmem prowadzi 500 śledztw w sprawie około 3000 podejrzanych.

(5520)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę