Portal informacyjno-historyczny

screen Youtube (Filmoteka Narodowa)

Daniel Olbrychski wyjaśnił, dlaczego nie podoba mu się obecna Polska i społeczeństwo. Wyliczył główne wady Polaków

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W rozmowie z Dziennik.pl Daniel Olbrychski zaatakował nie tylko nielubiany przez siebie rząd, ale również społeczeństwo, które go wybrało. – Nie podoba mi się ta Polska. Nie tylko obóz rządzących, ale i społeczeństwo, które tak zdecydowało, a jeszcze bardziej to, które wzruszyło ramionami i stwierdziło, że nie warto brać udziału w tak ważnych momentach, jakimi są wybory – powiedział wprost.

Skoro ponad połowa Polaków nie skorzystała z tej możliwości, to nie jest społeczeństwo, z którym się utożsamiam

– dodał. Jednocześnie z sentymentem wspominał Polskę z okresu Solidarności, gdy to społeczeństwo zabierało głos.

Mam wrażenie, że marnowane jest to, co się udało w 1989 roku. Społeczeństwo popiera tych, którzy w pewien sposób chcą wrócić do tego, co było. To nie są moi politycy, nie są reprezentantami mojego sposobu myślenia, są mi kompletnie obcy a część społeczeństwa, która ich popiera, bardzo mnie rozczarowuje i zdumiewa swoją bezmyślnością, brakiem wiedzy historycznej, brakiem wyobraźni wreszcie

– wyjaśniał. Nie ukrywa, że wybory społeczeństwa, podobnie jak ostatnie sondaże, są ,,zasmucające”.

Jesteśmy raczej społeczeństwem anarchistycznym, trudnym do okiełznania

– dodawał.

Na naszych oczach dzieje się skuteczna próba zmiany systemu z demokratycznego na autorytarny. Te wszystkie elementy, które budują zdrowe społeczeństwa, są nam po kolei odbierane, jak wynika z sondaży przy znacznej akceptacji społeczeństwa. Reforma sądownictwa idąca w celu zawłaszczenia niezależności sądów jest konsekwencją metod, jakimi ta władza operuje. Trzeba przeciwko temu protestować. Europa oceniła to jednoznacznie. Poza tym protestować trzeba, aby przygotować się do wyborów

– mówił dalej aktor.

To nie pierwsze takie słowa. W kwietniu ubiegłego roku mówił:

Gdyby nie było tragicznej katastrofy smoleńskiej, to PiS-u też by nie było. To jest ich rozrusznik i podpałka. Ciągle trzeba coś tu dorzucać i dzięki temu mają 30 procent tych oszalałych. To sekta

Tymczasem obecnie wyniki sondażowe oscylują wokół 50 procent. Stąd zapewne rozczarowanie aktora społeczeństwem…

(5128)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

  1. stary zgred bez mozgu bedzie plul na nas i szczekal, kto jest, a kto nie jest Polakiem. Dla mnie swinia jest ten czlowiek, ktory dyktatorom czerwonym codziennie polerowal jaja i dostawal kase. Po 89r ta kanalia dolaczyla sie do kolesiow ,czerwonych kolesiow z poprzednich lat i bral kase, nie interesowal sie , ze Polska jako kraj nie ma juz przemyslu, ze trzeba go odbudowac, ze ludzie nie maja z czego zyc, po prostu on dostawal kase i tak bylo mu dobrze. Teraz zobaczyl, ze na pieniadze musi pracowac i nikt mu za friko tak czeku nie podsunie, to sie wielce oburza. Niech sobie postawi stolek w swiniarni i recytuje wiersze, oczywiscie swiniom, do ktorych sie tak garnie.

    • Ludzie niektórzy nie głosują bo zagłosowali i się rozczarowali nie jeden raz. Po drugie często uważają, że nie ma na kogo. Sam zadecydowałem, że na chwilę obecną najlepszą partią będzie ,,Kukiz 15”. Ciekawe jakie byłyby reakcje ludzi gdyby niezależność sądów próbowała zmienić jakaś niby nie chrześcijańska partia typu SLD. Pamiętam gdy wchodziłem na rynek pracy panowało bezrobocie dla młodych z lat 2004 wzwyż a ludzie byli tacy jakbyś im chciał odebrać pracę i generalnie zero szacunku dla człowieka w zakładach w większości. Te wypowiedzi Pana Olbrychskiego dodały mi otuchy. Sam jesteś pijak.

  2. Zamiast teokracji, chcą demokracji. To mają.
    Zamiast monarchii z Chrystusem Królem chcą wolności, równości i braterstwa, które w praktyce się okazują anarchią. To mają.
    Ja tam się codziennie modlę „bądź wola Twoja… przyjdź Królestwo Twoje”. Pan obiecał: „o cokolwiek będziecie prosić w Imię Moje, będzie Wam dane”. Więc proszę wytrwale i czekam cierpliwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę