Portal informacyjno-historyczny

Czy obrońcy demokracji z EU to widzieli? Tak niemiecka policja likwiduje protest ekologów, broniących puszczy przed wycinką (wideo)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Niemieccy policjanci zabrali się do likwidacji domków, które wznieśli ekolodzy, protestujący przeciw wycince prastarej puszczy w Hambach w Nadrenii Północnej-Westfalii. Koncern RWE dysponuje wszelkimi wymaganymi prawem dokumentami, stąd też decyzja policji o interwencji.

Funkcjonariusze skarżą się, że ze strony protestujących ekologów poleciały koktajle Mołotowa, a także strzelano do nich z procy. Jeden z policjantów doznał niewielkich obrażeń. Z kolei policja zatrzymała trzech ekologów. Władze potępiają zachowanie broniących puszczy przed wycinką, porównując ich do ,,brunatnych” antyimigranckich protestów w Chemnitz. Niemiecka prasa, która z taką pieczołowitością relacjonowała sprawę Puszczy Białowieskiej, tym razem zajęła zupełnie inne stanowisko.

Kryminalne działania obrońców lasu przeciwko policji i pracownikom RWE nie są legalne. W tym roku w lesie w Hambach odnotowano 88 przestępstw – od zakłóceń prac przedsiębiorstwa poprzez szczególnie poważnie przypadki naruszenia spokoju aż po usiłowanie spowodowania poważnego uszkodzenia ciała. (…) Prawo i porządek muszą obowiązywać wszędzie – w Chemnitz i Köthen, w Berlinie-Neukölln [gdzie funkcjonuje imigranckie getto – przyp. red.] – oraz w lesie w Hambach

– pisał dziennik Die Welt (cytat za Niezalezna.pl).

Wcześniej minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reul mówił:

Ci samozwańczy obrońcy środowiska wcale nie chcą ratować lasu, tylko zlikwidować państwo. Jeśli nadejdzie ten dzień, policja musi się postarać, by prawo to zostało przeforsowane

(11840)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę