Portal informacyjno-historyczny

Tak komuniści mordowali Żydów. ,,Kiedy ją zamordował, to zhańbili jej zwłoki, wsadzając kij w przyrodzenie”Pogrom w Ludmiłówce: Korczyński, Flis i inni chodzili po wszystkich gospodarstwach w Ludmiłówce i wyciągali Żydów.

W styczniu 1943 r. Korczyński wydał rozkaz Gronczewskiemu odszukania i zamordowania łączniczek „Perły” (…). Zgodnie z otrzymanym poleceniem Gronczewski odnalazł „Perłę”, do której strzelił ze swojego pistoletu. W tym okresie oskarżony Gronczewski idąc wieczorem przez Ludmiłówke zauważył dwie osoby, które na jego widok uskoczyły w bok. Oskarżony wówczas wydobył pistolet i oddał kilka strzałów w ich kierunku. Okazało się, że zabił kobietę i mężczyznę narodowości żydowskiej.

W styczniu 1943 r. wszyscy czterej oskarżeni brali udział pod dowództwem Palenia w zorganizowanej przez Korczyńskiego akcji, której zadaniem było wyszukanie i wymordowanie ukrywających się w lasach (…) osób narodowości żydowskich. (…) Zamordowano wówczas około 30 osób ukrywających się przed hitlerowcami w bunkrach

Byli także i u mnie i wzięli czterech Żydów wojskowych… Były jeszcze inne wypadki wyciągania i mordowania Żydów tak z mieszkań od gospodarzy, jak i z bunkrów po lasach […] Gronczewski Edward pewnego razu odgrażał się, że jak znajdzie u mnie chałaciarzy, to Wyganowska będzie gniła razem z nimi, kiedy Gronczewski zamordował ,,Perłę”, to zhańbili jej zwłoki, wsadzając kij w przyrodzenie.

Grzegorz Korczyński – polski działacz komunistyczny, generał broni Wojska Polskiego, funkcjonariusz organów bezpieczeństwa (MBP) i szef Zarządu II Sztabu Generalnego WP – wywiadu wojskowego PRL.

Ludmiłówka to wieś w województwie lubelskim. Między listopadem 1942 a lutym 1943 roku miejscowość ta i jej najbliższa okolica stały się miejscem kaźni około 100 Żydów (głównie kobiet i dzieci), zabitych przez komunistycznych partyzantów z Gwardii Ludowej, pod dowództwem Grzegorza Korczyńskiego. Zbrodnia ta miała charakter rabunkowy.

twitter.com/WBH_2016
twitter.com/WBH_2016

(2405)


Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com


Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. A gen Korczyński wysłał x swój samochód służbowy, aby synek z Saskiej Kępy mógł bez problemu dojechać do Rembertowa na strzelanie w ramach zajęć szkolnych. PS A potem wiadomo kto zrobił generałowi strzelanie w jego- rezydencji chyba w Tunezji..i. wrócił do- kraju w luku bagażowym..Zemsta została dokonana…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę