Portal informacyjno-historyczny

fot. YouTube / Fakty RMF FM

Co stałoby się, gdyby Polska przeniosła swoją ambasadę w Izraelu do Jerozolimy? Ambasador Palestyny zabrał głos. Porównał sytuację swoich rodaków do Polaków (wideo)

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ambasador Palestyny w Polsce Mahmoud Khalif zabrał głos na temat przeniesienia ambasad niektórych krajów do Jerozolimy. Podkreślił, że ma nadzieję, iż Polska zachowa się mądrzej niż te państwa. Jego zdaniem, sytuację Palestyńczyków możemy porównać do tej, którą musieli przeżywać Polacy podczas zaborów.

Sytuacja Palestyńczyków jest podobna do sytuacji Polski, kiedy straciła swoją suwerenność i swoją ziemię na 130 lat. Polacy walczyli i wywalczyli swoje państwo

– mówił na antenie RMF FM. Według władz palestyńskich, ostatnio w Strefie Gazy zginęło około 60 Palestyńczyków, a około 2800 zostało rannych. Ambasador podkreślił, że chcieli powiedzieć światu o ,,zbrodni izraelskiej przeciwko naszemu narodowi i że jest czas, żeby rozwiązać tę sprawę”. Twierdzi, że użycie ostrej amunicji przeciw demonstrantom to sprawa dla trybunału międzynarodowego.

Pytany, co zrobiłby, gdyby również Polska przeniosła siedzibę swojej ambasady do Jerozolimy, odpowiedział:

Ja myślę, że Polska w tej chwili jest członkiem w Radzie Bezpieczeństwa, więc nadzoruje bezpieczeństwo na całym świecie. I to, co zapowiadał prezydent Andrzej Duda… Ja myślę, że kroki polskie są mądrzejsze, niż interwencja w takich sprawach.

Jak zapewnił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, ,,w tej chwili absolutnie nie ma planów przeniesienia polskiej ambasady. Nie należy wykonywać żadnych pochopnych ruchów”.

Cały wywiad tutaj:

(1823)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. nie dość że mamy napięte stosunki z żydami to mamy je jeszcze zaogniać? chyba ambasada powinna być w stolicy? jak palestyńczycy chcą walczyć jak Polacy to niech walczą ! a poza tym to chybamuzułmanie więc od kiedy to bratamy się z religią która uważa chrześcijan za wrogów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę