Portal informacyjno-historyczny

Chcą być pierwszym polskim miastem, które wyemituje równoległą walutę. Jej rozdanie ma rozwiązać problemy

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Władze Otwocka chcą emitować markę otwocką – walutę równoległą. Wystąpili z wnioskiem do Ministra Finansów. Chcą w ten sposób ożywić lokalną gospodarkę.

Radny Otwocka Marek Leśkiewicz złożył stosowne dokumenty w Ministerstwie Finansów. We wniosku znajduje się zapis o przyznaniu każdemu obywatelowi 3,6 mln wartości jednostki tej waluty rocznie. Jeśli minister powie tak, samorząd zacznie emitować nową walutę.

– Mamy deklarację o chęci współpracy podpisaną przez prezydenta i wiceprezydenta Otwocka, starostę powiatu otwockiego, przedsiębiorców, naukowców. Program ten może być realizowany w walucie lokalnej i nie obciąży budżetu państwa

– mówi w rozmowie z PortalSamorzadowy.pl Leśkiewicz.

Marka ma mieć pokrycie w podatku lub nieruchomościach gminy i powiatu. Będzie niewymienialna i ma nie mieć odsetek. Na początku będzie elektroniczna, później rozpocznie się bicie monet.

Radny wyjaśnia, że chodzi nie o to, by ludzie oszczędzali, ale kupowali możliwie jak najwięcej i tym samym ożywili gospodarkę.

Leśkiewicz uważa, że danie waluty ludziom starszym poprawi ich los, kiedy obecnie muszą wegetować, mając do przeżycia 1 tys. złotych emerytury.

Podobna waluta funkcjonuje w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech, Belgii czy Holandii, jest też niemal w każdym stanie USA. Jest w obrocie tylko w danej społeczności, dzięki czemu docelowo wspiera miejscowy biznes.

źródło: Portal Samorządowy

(1885)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę