Portal informacyjno-historyczny

Ten protest destabilizuje całą Francję. Wielki bunt, który zagraża obecnej władzy [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Francuscy policjanci mają dość. We wtorek wyszli na ulice miast całej Francji, a ich protest, który trwa już trzeci dzień, przybiera na sile. Żądają m.in. dymisji rządu.

Mimo że trwa stan wyjątkowy, a demonstracje są zakazane, policjanci rozpoczęli we wtorek spontaniczny protest na Polach Elizejskich w Paryżu. Później dołączyli funkcjonariusze w Marsylii, Nicei i innych miastach. Twierdzą, że mają dość trwającego od roku stanu wyjątkowego i chcą jego odwołania. Został on wprowadzony po tym, jak w Paryżu doszło do serii ataków dżihadystów.

Policjanci narzekają także, że przemoc muzułmanów nasila się, a jest ona ignorowana przez ich przełożonych. W ostatnim miesiącu doszło do walk w dzielnicy Viry-Chatillon. Potem funkcjonariusze zostali obrzuceni bombami benzynowymi. Policjanci protestowali m.in. pod szpitalem, gdzie leży jeden z ich kolegów, ciężko ranny po wybuch koktajlu Mołotowa. Łącznie w starciach z młodymi muzułmanami z przedmieść i lewicowymi bojówkami zostało rannych kilkudziesięciu policjantów, wielu ciężko, a władza daje przyzwolenie na dalsze akty przemocy.

Policjanci uważają, że to oni są ofiarami trwającego konfliktu, a jest to bagatelizowane przez przełożonych i władzę sądowniczą.

Co ciekawe, komendant główny policji francuskiej Jean-Marc Falcone, wszczął śledztwo przeciwko nielegalnemu zgromadzeniu swoich podwładnych.

Były wojewoda śląski Piotr Spyra, śledzący sytuację, napisał:

Ekipa prezydenta Francji Hollande’a od lat prowadzi politykę, która umyka wszelkim racjonalnym ocenom. Chyba wszyscy Francuzi, z wyjątkiem skrajnej lewicy mają go już dosyć. w Paryżu akcja poparcia dla policji powoli przekształca się dużą spontaniczną manifestację z żądaniem dymisji rządu, a wiele podobnych odbywa się w ten wieczór w całej Francji

– podkreślił.

Do akcji dołączają zwykli obywatele. Zmęczeni nieustannymi niepokojami społecznymi w portalach społecznościowych włączają się w akcję ,,Popieram policjantów przeciw hołocie”.

(1632)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę