Cały kraj żył ,,islamofobicznym atakiem” na 11-latkę w hidżabie – sam premier potępił zajście. Wynik śledztwa zaskoczył wszystkich

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Co jakiś czas w Polsce szeroko komentuje się sprawy nagłaśniane przez media dotyczące ataków na muzułmanów, m.in. do dziś definitywnie nie rozstrzygnięte oskarżenia uczestniczki wycieczki z Niemiec, która miała być m.in. opluta. Tymczasem w Kanadzie doszło do sytuacji, którą żył cały kraj, natomiast rozstrzygnięcie zaskoczyło wszystkich.

11-letnia muzułmańska uczennica z Toronto zawiadomiła policję o tym, że została dwukrotnie zaatakowana przez mężczyznę ,,o azjatyckim wyglądzie”. Napastnik miał usiłować pociąć jej hidżab nożyczkami. Dziewczyna opisywała, że robiąc to, uśmiechał się. Dodatkowo towarzyszył jej młodszy brat. W Kanadzie władza bardzo poważnie traktuje wszelkie przestępstwa z nienawiści i natychmiast wszczęto śledztwo. Media ze szczegółami informowały o ,,islamofobicznym ataku”. Zajście potępił publicznie sam premier, Justin Trudeau.

Tymczasem wyniki śledztwa stanowiły nie lada zaskoczenie. Zostało ono umorzone, ponieważ wykazano, iż żadnego ataku nie było.Dziewczynka złożyła fałszywe zeznania, ale media nie informują, czy wobec niej lub jej rodziców zostaną wyciągnięte konsekwencje. Władze szkoły odmówiły komentowania sprawy.

To nie pierwszy taki przypadek. Jak informował amerykański Newsweek, w grudniu 2016 roku muzułmanka z Nowego Jorku twierdziła, że została napadnięta w metrze przez trzech mężczyzn, którzy próbowali zedrzeć jej chustę. Powód fałszywego oskarżenia był prozaiczny: bała przyznać się ojcu, że dłużej zabawiła na imprezie.

źródło: ABC News / Euroislam.pl

(4599)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.