Brytyjski dziennik obraża Polaków w dniu ich święta. ,,Największy faszystowski marsz na świecie…”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Liberalno-centrolwicowy brytyjski dziennik ,,Independent” pisze o Marszu Niepodległości w szokujących słowach. Święto patriotów nazywa najliczniejszym w Europie, a może nawet na świecie, pokazem siły supremacjonistów, wprost przylepiając im łatkę faszystów.

Pismo, o którym było ostatnio głośno za sprawą przejęcia jego udziałów (od 25 do 50 procent) przez saudyjskiego sułtana Muhammada Abuljadayela, informuje, że święto przyciąga ekstremistów z całej Europy (ze Szwecji, Węgier, Słowacji i innych krajów), którzy przyjeżdżają, by demonstrować ksenofobię i białą supremację.

Cytuje także Rafała Pankowskiego z lewackiego stowarzyszenia ,,Nigdy Więcej”, który twierdzi, że uczestnicy marszu posługują się chrześcijańską retoryką instrumentalnie, jako znak antyislamskiej tożsamości.

Dowiadujemy się, że w Marszu wezmą udział członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego, Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej, czyli organizacje ,,o przedwojennych korzeniach antysemickich”.

To paradoks – czytamy – że kraje Europy Środkowej są tyglem neofaszystowskich ruchów: mimo sukcesów gospodarczych, panuje wrogie nastawienie do imigrantów, a uchodźcy wolą osiedlać się w Niemczech.

Obawiam się, że te skrajnie prawicowe poglądy młode pokolenie Polaków urodzonych po 1989 r. zachowa w sobie przez dziesięciolecia. To nie jest problem, który wkrótce zniknie

– załamuje ręce Pankowski.

Autorką paszkwilu jest Vanessa Gera, warszawska korespondentka Associated Press.

źródło: Independent

(11354)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.