Portal informacyjno-historyczny

Bitwa Kurdów z Turkami w… Paryżu. Francuzi wściekli, bo ich kraj staje się coraz bardziej zdestabilizowany [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W niedzielę doszło do gwałtownych starć między Turkami a Kurdami… w Paryżu.

Na Placu Republiki w Paryżu zgromadziło się 700 demonstrantów (głównie Turków), którzy chcieli potępić wsparcie dla ,,organizacji terrorystycznych” takich jak Partia Pracujących Kurdystanu i Powszechne Jednostki Ochrony (zbrojna grupa Kurdów utworzona w 2011 podczas wojny domowej w Syrii, wchodząca w skład syryjskiej opozycji, walcząca na północy Syrii z wojskami reżimu Baszara al-Asada).

Demonstrujący zostali zaatakowani przez około 50 Kurdów, do akcji musiała wkroczyć policja. Około 15 osób zostało aresztowanych. Dwóch policjantów zostało rannych. Francuzi są pewni, że stan wyjątkowy, wprowadzony po ubiegłorocznych atakach terrorystycznych w Paryżu, najprawdopodobniej zostanie przedłużony.

Poniższe wideo robi furorę w mediach społecznościowych. Internauci z Francji są oburzeni, że w ich kraju dochodzi do takich sytuacji i liczą, że władza zastosuje surowe środki, aby uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości. Jeden z internautów, którego komentarz zyskał najwięcej lajków, narzeka, że do takich zajść może dochodzić tylko w jego kraju, gdzie prawo nie jest wystarczająco surowe.

(3945)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę