Portal informacyjno-historyczny

Awantura na spotkaniu z Biedroniem. Interweniowała policję, debatę odwołano [wideo]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Robert Biedroń miał uczestniczyć w debacie w Wadowicach. Ale ostatecznie doszło do jej odwołania w atmosferze skandalu. Musiała interweniować policja.

W Wadowicach miało dojść do debaty „progresywnych burmistrzów, prezydentów i wójtów”. Na sali pojawiło się zaledwie 20 osób, w tym poseł z Wadowic z ugrupowania Kukiz”15 Józef Brynkus.

Biedroń spóźnił się na spotkanie, co usprawiedliwiał korkami. Ale konferencja nie zdążyła się rozpocząć, bo głos zabrał jeden z mężczyzn z publiczności, którym okazał się Rajmund Pollak z Bielska – Białej, znany z przerwania konferencji posła Michała Szczerby z PO.

Michał Szczerba chciał przypominać, jak Polacy Żydów mordowali. Nie spodziewał się takiej reakcji

Jak relacjonuje „Gazeta Krakowska:

W niewybrednych słowach, awanturując się z Biedroniem i organizatorami mówił m.in. o preferencjach seksualnych prezydenta Słupska i „germanizacji Polski”. – Dlaczego pan popiera Ruch Autonomii Sląska? – pytał i nie pozwalał zabrać głosu pozostałym uczestnikom.

Pollak nie pozwalał dojść do głosu innym i pewnym momencie doszło do wyrywania sobie mikrofonu z rąk. Publiczność była podzielona: na zwolenników Pollaka („Nie chcemy tu gejowskiej propagandy!”) i tych, którzy widzieliby go poza salą („Proszę wyprosić tego pana! To awanturnik”).

Organizatorzy próbowali opanować sytuację, ale to nie pomagało. Przy okazji oskarżano posła Kukiz’15 o udział w awanturze. Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski krzyczał:

To jest pana człowiek pana pośle!

Ale Brynkus odcinał się od Pollaka, twierdząc, że to jego były asystent. Sam jednak później napisał na portalu społecznościowym:

Progresywni uciekli z Wadowic! Klinowski nie opanował sytuacji i kłamstwem próbował przykryć swoją nieudolność! Rajmund Pollak „załatwił” swoimi pytaniami o RAŚ progresywnych samorządowców, którzy zjechali do Wadowic. Lewactwo i V kolumna w Wadowicach jest niemile widziana – Biedroń popiera RAŚ, który szkaluje RP.

Ostatecznie wezwano policję, by zaprowadzono porządek, a debata została odwołana. Sam Pollak, po przybyciu funkcjonariuszy sam opuścił salę.

Debatę „Spotkania Progresywnych Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów” organizował Urząd Miasta we współpracy z Fundacją im. Friedricha Eberta.

źródło: Gazeta Krakowska

(2540)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę