Artysta strollował ,,Gazetę Wyborczą”. Kiedy ta zaatakowała go za plakat o imigrantach, ten przybył na wernisaż do redakcji GW i… [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na wernisażu w redakcji „Gazety Wyborczej” wybitny polski plakacista Wojciech Korkuć wywołał niemały skandal, kiedy rozpiął koszulę, by zademonstrować t-shirt z hasłem ośmieszającym GW.

Wystawiano prace prof. Mieczysława Wasilewskiego, natomiast Korkuć pojawił się na miejscu, wspierając wojego nauczyciela z ramienia firmy City Poster.

Kiedy Wasilewski dziękował Korkuciowi, ten odpowiedział:

„Firma City Poster wspiera artystów, ale piętnuje hipokrytów!”

demonstrując hasło z logiem Gazety Wyborczej i hasłem:

„Gówno Prawda”

Co ciekawe, GW kilka dni wcześniej zaatakował Korkucia za plakat o imigrantach. Dzięki temu artysta mógł zademonstrować, co myśli o gazecie, ku konsternacji gospodarzy.

Artysta wzbudza kontrowersje w lewicowo-liberalnych mediach innymi pracami takimi jak:

Nezalezna.pl: Za rządów PO i PSL krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie plakatu Achtung Russia, przedstawiającego Władimira Putina, na którym w słowie „Russia” pojawiły się litery „SS”. Artystę podejrzewano o… propagowanie nazizmu.

Niezalezna.pl: Za rządów PO i PSL krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie plakatu Achtung Russia, przedstawiającego Władimira Putina, na którym w słowie „Russia” pojawiły się litery „SS”. Artystę podejrzewano o… propagowanie nazizmu […] Z kolei w czasie Euro 2012 sztab kryzysowy domagał się usunięcia plakatów Korkucia przypominających o niemieckiej odpowiedzialności za Holocaust, jako zagrażających bezpieczeństwu imprezy.

(1791)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.