Arabski minister przerażony tym, co dzieje się w Niemczech. Poucza rząd Merkel. W Europie oskarżono by go o islamofobię…

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Minister kultury w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, szejk Nahjan Mubarak al Nahjan wyraził swoje zaniepokojenie sytuacją w Niemczech. Jest zdania, że zaniedbania niemieckich władz doprowadziły do wzrostu zagrożenia terrorystycznego.

Uważa, że zdecydowanie bardziej Niemcy muszą zacząć kontrolować… meczety celem zapobiegania terroryzmowi. W rozmowie z agencją DPA powiedział, że ,,nie można zostawiać meczetów otwartych dla wszystkich, zezwalając głosić kazania każdemu”. Twierdzi, że powinno się wprowadzić zezwolenia, które zablokują drogę radykałom. Dodaje, że z tym samym problemem zmagają się nie tylko w Niemczech, ale również we Francji i w Wielkiej Brytanii.

Szejk apeluje o mocniejszą kontrolę władzy i oferuje swoją pomoc.

możemy pomóc szkolić ludzi

– składa Niemcom propozycję. Dodaje, że z wcześniejszych ofert, z którymi wychodził, żaden kraj nie kwapił się, by skorzystać z oferowanej pomocy.

W jego kraju meczety są zarządzane przez władze. Minister twierdzi, że dzięki temu kraj uniknął problemów z zamachami organizowanymi przez ISIS, które są zmorą zachodniej Europy.

Sądzę, że w Europie musi dojść do zmiany

– dodaje, podkreślając, że państwa europejskie mają co prawda dobre intencje, ale szwankuje odpowiednie podejście do islamu.

W Europie nikt nie może tak po prostu wejść do kościoła i wygłosić kazanie, a do meczetu już tak

– dodaje, podkreślając, że potrzebne są szkolenia, które wyeliminują siewców nienawiści. W Niemczech rząd nie ingeruje w dobór muzułmańskich kaznodziejów, jednak służby starają się infiltrować meczety. Zamykane są również te najbardziej radykalne.

Łączenie wzrostu zagrożenia terrorystycznego z meczetami? Co na to Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych?

źródło: Rzeczpopolita

(10872)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.