Portal informacyjno-historyczny

Antoni Macierewicz nabrał się na internetowego fake’a. Co powiedział z trybuny sejmowej

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Jest prawdą, że mistrale zostały sprzedane do Egiptu i jest prawdą, że w ostatnich dniach zostały de facto przekazane Federacji Rosyjskiej za jednego dolara. Ta operacja miała rzeczywiście miejsce – powiedział z trybuny sejmowej minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Problem w tym, że cała informacja to internetowy fake.

Czy prawdą jest panie ministrze, że był jakiś układ polegający na tym, że caracale miały być rekompensatą dla Francji w zamian za utratę korzyści wynikającą z produkcji trzech okrętów wojennych typu Mistral? Czy prawdą jest, że po utraceniu tego kontraktu Francuzi sprzedali te okręty do Egiptu, a Egipt sprzedał je do Rosji? Chcę tu powiedzieć, że Rosja od dwóch dni we wszystkich mediach o tym aż „pieje”

– pytał Marek Jakubiak.

– Jest prawdą, że mistrale zostały sprzedane do Egiptu i jest prawdą, że w ostatnich dniach zostały de facto przekazane Federacji Rosyjskiej za jednego dolara. Ta operacja miała rzeczywiście miejsce. A jej związki z caracalem i z państwa działaniami wyjaśni Centralne Biuro Antykorupcyjne już wkrótce. Zapewniam państwa, że nie będzie to dla państwa miłe wyjaśnienie

– mówił Macierewicz.

Informacja, którą podał Macierewicz, nie znajduje potwierdzenia w faktach. Żadna poważna agencja prasowa jej nie odnotowała. W zeszłym roku podała ją niszowa rosyjska strona i news zaczął żyć własnym życiem. Podawały go małe portale w Rosji, na Ukrainie, Czechach i na Słowacji. W Polsce również informację podawały mniejsze portale, na fake’a nabrał się nawet serwis TVP Info.

Szkoda, że Ministerstwo Obrony Narodowej nie weryfikuje ważnych informacji, tylko opiera się na niesprawdzonych doniesieniach.

(2234)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę