Portal informacyjno-historyczny

fot. Wikipedia / Twitter

Anglia nie przypadkiem jest ojczyzną Monty Pythona. Oto co wymyślili londyńscy urzędnicy. Komisarz ds. Spacerów i Jazdy Rowerem w walce z dyskryminacją rasowo-płciową wśród rowerzystów

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Zachód Europy pogrążony jest coraz bardziej w oparach poprawności politycznej (czytaj: absurdu). Ostatni przykład? W Londynie, gdzie władzę sprawuje Sadiq Khan, właśnie powołano urzędnika, którego tytuł brzmi Walking and Cycling Commissioner, czyli Komisarz ds. Spacerów i Jazdy Rowerem. Jego pierwszy ruch: chce zająć się składem rasowo-płciowym londyńskich cyklistów.

Tę zaszczytną funkcję pełni Will Norman (sam, o zgrozo, jest biały), który już zapowiedział bezlitosną walkę z dyskryminacją. I wcale nie chodzi o samo pedałow…, pardon, jazdę rowerem. Chodzi o to, że zdaniem kapłanów politycznej poprawności, na rowerach jeżdżą osoby o niewłaściwym kolorze skóry. Obecnie korzystają z nich głównie osoby białe, a dzięki planowi pięcioletniemu (podobieństwo do komunistycznej nowomowy zapewne (nie)przypadkowe) liczba rowerzystów o skórze czarnej, żółtej lub wywodzących się z rozmaitych mniejszości etnicznych, ma wzrosnąć z 15 do 35 procent. Komisarzowi nie podoba się także fakt, że na rowery tak rzadko wsiadają kobiety. Podpowiadamy hasło: ,,kobiety na rowery”, co stanowi twórczą kontynuację sloganu ,,kobiety na traktory”.

strona Independent informuje o walce o postęp na ścieżkach rowerowych

Równościowcy będą walczyli o równość doskonałą wbrew narodowym zwyczajom. Np. Hindusom wcale nie pali się przesiadać na rowery – częściej niż biali wybierają podróż samochodem. Ale czego nie robi się dla postępu?

Plan przewiduje szkolenia z jazdy rowerem, dotacje na jednoślady dla grup, które jak ognia unikają poruszania się po mieście w ten sposób. Widać już pierwsze efekty akcji.

Na Quietway 1, nowej trasie łączącej Waterloo z Greenwich, odsetek kobiet wzrósł z 29 proc. do 35 proc.

– pochwalił się Komisarz.

źródło: NCzas.com / Independent.co.uk / Racjonalista.pl

(1954)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Wbrew temu co można sądzić, biedniejszej części mieszkańców nie stać na jazdę rowerem. Jazda rowerem wymaga CZASU i ENERGII. Jeżeli ktoś tyra 12 godzin na budowie to nie ma ani CZASU, ani SIŁY na wracanie do domu rowerem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę