Andrzej Duda jedyną głową zagranicznego państwa podczas święta niepodległości Ukrainy

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w obchodach Dnia Niepodległości Ukrainy. Był jedynym zagranicznym gościem uroczystości w randze głowy państwa.

Korzystając z obecności prezydenta Polski, mojego przyjaciela i wielkiego przyjaciela Ukrainy, Andrzeja Dudy, chcę wyrazić głęboką wdzięczność naszym partnerom międzynarodowym za wszechstronne, dyplomatyczne i finansowe wsparcie, za dostawy nieśmiercionośnej broni i pomoc humanitarną oraz pragnę podziękować za sankcje wobec agresora –

– mówił na Majdanie Petro Poroszenki, prezydent Ukrainy.

Wywalczyliśmy niepodległość intelektem, potem i krwią. Wieczna pamięć bohaterom, którzy zginęli za niepodległą Ukrainę. Wieczna im chwała!

– dodał.

Polski prezydent i Petro Poroszenko mają przyjąć wspólną deklarację odnoszącą się do ćwierćwiecza polsko-ukraińskich relacji. Duda spotka się także z biskupem Witalijem Skomarowskim z diecezji łuckiej, któremu przekaże krzyż z napisem: „Pamięci pomordowanych Polaków, mieszkańców tych ziem”.

Wizyta prezydenta spotyka się z krytyką z lewej strony sceny politycznej. Leszek Miller (SLD) napisał w Super Expressie o licznych dowodach na kult Stepana Bandery i UPA na Ukrainie.

Poroszenko oświadczył, że Ukraina nie powinna brać pod uwagę krytycznych opinii innych państw, w tym nawet ich oficjalnych protestów i negatywnych reakcji. Milczenie polskich czynników jest wypełnieniem oczekiwań ukraińskiego prezydenta

– podkreślił.

Pan prezydent będzie udawał, że tego nie widzi. Nie będzie rozmawiał z Petro Poroszenką o kulcie oprawców i polskiej martyrologii, wszak przekazanie krzyża biskupowi w zupełności wystarczy. Szukanie i uczczenie masowych grobów niech pozostanie ruchem religijno-społecznym, a nie obowiązkiem władz ukraińskich. Dalej ugłaskiwanie banderowców będzie wynikać z antyrosyjskich fobii. Fobie to jednak najgorsza przesłanka, jaka towarzyszy decyzjom politycznym. To kierunek prowadzący do klęski.

źródło: RMF FM / Super Express / fot. Twitter

(1360)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Chłopaki, to obciach służyć w takiej banderowskiej brygadzie, a jeszcze większy maszerować na takiej defiladzie. Nie pozwolę nigdy mojemu synowi wstąpić do WP, ponieważ ten rusofob Macierewicz gotowy jeszcze wysłać go na Ukrainę walczyć za banderowców.

  2. Dlaczego to sie dzieje kto posypal? Bo qrw…. mac do tej pory zachodze w glowe
    „Co tu sie odp…la czy ktoś podpowie mi, czy ktoś podpowie mi” Szczerze ? jezeli mamy pomagac upadlinie to ja mowie passsssss !!! Polacy nie dajcie sie nabrac nie idzcie umierac za czyjes bledy w dodatku nie POLSKIE błedy!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.